circleMenu

Evet arkadaşlar vede sayın seyirciler…  Sitemdeki konuları teker teker güncellediğimden beri iyice beynim sulandı vede hoşafa döndü diyebilirim. Dönüp bakınca konuların 70% oranı birbirine benzeyen uygulamalardan veya başlıklardan oluşuyor. Konular  arasında benzerlik olunca da arama motorları biraz gerizekalılaşıyor haliyle tabi. Bu yüzden her konuya ayrı yazı ve başlık atmaya çalışsam bile nafile. Sonuç olarak bir makaleyi  üst sıralarda çıkarabilmem için kullanabileceğim kelime  sayısı yok denecek kadar az.

WordPress konulu bütün yazılara WordPress diye başlamak filtre denilen kerataya yakalanmaya neden olur. Asıl anahtar kelimemin filtreye maruz kalması benim için çok kötü bir durum olur. Bu yüzden genel olarak kullanılan başka bir kelimeyi filtreye sokup asıl anahtar kelimemi üst sıralara çıkarmaya çalışıyorum. Bir menü örneği için kaç tane farklı başlık kullanabilirsiniz ki ? Hadi Wp kelimesi bir şekilde işimi görüyor ama nerden baksanız belki sitemde 50 tane değişik yatay ve dikey olarak tasarlanmış örneği ve uygulaması vardır. Yatay örneğini farklı şekillerde arayan insanlar var elbette ama bütün başlığa ‘menü’ kelimesini filtreye girmeye neden oluyor. Hani bahsederler ya şunu yapın bunu yapın filtreden çıkarsınız diye aldanmayın sakın hepsi palavradan ibaret. Kendim de denedim ve herhangi bir sonuç alamadım.

Herhangi bir kelimede filtreye girmek istemiyorsanız benzer kelimelere sahip başlıklar kullanmamaya özen gösterin. Hani bakarsınız bir kelime Googlede milyon defa arattrılır ve sizde aç gözlülük yapıp o kelime üzerine yüzlerce konu açar ama herhangi bir rank elde etmezsiniz ya bahsettiğim konu tamda onunla alakalı işte. Konunun örneğimizle ne alakası diye soranlara peşin peşin cevap vereyim hiç olmasa. Başta da belirttiğim gibi çok fazla uğraşınca insanın beyni sulanıyor. Siz siz olun yeni bir web sitesi açarken benzer başlıklar almamaya dikkat edin.

CircleMenu isimli örneğimize gelince ( asıl konu yeni başladı 🙂 ) web sitenizin herhangi bir yerinde kullanabileceğiniz  oldukça faydalı bir uygulama. İster sosyal medya ikonları ile kullanın isterseniz de normal kategorilerinizi yerleştirin. Sonuç olarak her şeye uygun göründüğünü düşündüğüm bir çalışma. Buna benzer başka bir tane daha da paylaşmıştım ama tam simini hatırlamıyorum şimdi. Menü örnekleri diye bir arama yaparsanız bulabilirsiniz sitede. Neredeyse geliştiriciyi unutuyordum. Jason Hutchinson tarafından yapılmış.

 


Ali senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz