Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri bilgisayarlar üzerinden kullandığımız uygulamaları ve sosyal medya sitelerini cep telefonlarından kullanır olduk. Bankalar ve benzeri neredeyse her şirketin bir cep telefonu uygulaması bulunuyor artık. Sadece bankalar değil özellikle her birinden bir kaç tane hesabımız olan sosyal medya siteleri de cabası. Bilgisayardan bütün hesapları aynı anda açmak kolay ama cep telefonlarından yapmak biraz zahmetli ve tek uygulama üzerinden 2 hesap açmamız mümkün değildi bu zamana kadar.

Parallel Space Nedir ?

Tek cihaz  üzerinden iki farklı hesabı açmanıza  olanak sağlayan, kullanımı basit ve bir o kadar mükemmel olan bir akıllı telefon uygulamasıdır. Hem IOS hem de Android  cihazlar için mecvut  sürümleri  bulunuyor. Artık tek telefondan Facebook, Twitter, Whatsapp, Viber, Instagram, Snapchat online oyunlar ve bankaların akıllı telefon uygulamalarını klonlayarak iki hesaba da aynı anda tek uygulama kullanarak erişebiliyor ve bildirim alabiliyoruz Parallel Space sayesinde. Google Play ve App store üzerinden indirebileceğiniz Parallel space uygulamasıyla tek cihazdan iki farklı hesaba giriş yapabilirsiniz.

Facebook, Twitter ve oyunlar hadi neyse ama Whatsapp için birazcık devrim gibi bir uygulama olmuş. 2 farkli telefon numaraniz var ve tek telefondan hem iş hem de özel numaranızı bu uygulama ile tek Whatsapp numarasına bağlayabiliyorsunuz. Tabi bir de Clash of clans ve benzeri popüler oyunlarda birden çok hesabı olan kişiler için de oldukça kullanışlı. Ben de sürekli hesap değistir yapan kişilerden olduğum için çok işime yaradı diyebilirim.

Parallel Space kullanması oldukça kolay, tek yapmanız gereken telefonunuza indirip kullandığınız uygulamaları klonlamak. Yalnız klonladığınız her uygulamayı Parallel Space ile açıp yeni hesap oluşturmanız gerekiyor. Yedek hesaplarınızla girişleri sağladıktan sonra rahatlıkla hesaplar arası geçiş yapabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Aşağıdaki download butonundan Parallel space uygulamasını indirip telefonunuza kurun ve Parallel space yi açtıktan sonra iki hesabınızı açmak istediğiniz oyun ve uygulamaları seçin. Artık tek cihazdan farklı sistemin asıl ve yedek hesaplarını açabilirisniz.

Clash of clans hesapları arasında geçiş yapmak için sürekli yaptığım “bağlantıyı kes, farkli gmail adresine bağlan” zahmetinden de kurtulmuş oldum bu sayede. İşte  size  tek bir cihazda iki oyunun açık olduğunu gösteren bir örnek resim.


Etiketler:
Bu gönderiye yorum yapmak için giriş yapmalısınız...

 1. Bozkurt dedi ki:

  Bu uygulama paralı ama

  • Ali dedi ki:

   Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler.

 2. amine dedi ki:

  Snapchat yi çok seviyorum allah razı olsun

 3. amine dedi ki:

  Teşekkür ederim

 4. Nilüfer dedi ki:

  Snepchat ten ortak hesap acabilirmiyiz açıyorsa nasıl acliyor?

  • Ali dedi ki:

   Snapchat ortak hesaptan kastettiğiniz nedir. Tek telefon ile iki Snapchat hesabına giriş yapmaktan bahsediyorsanız yapabilirsiniz.

 5. Derya dedi ki:

  Merhaba. Öncelikle paylaşım için teşekkürler. Acaba discord için de kullanım sağlayabiliyor muyuz? Bir de; verdiğiniz link Google Play Store’ a ait. Rica etsem ios için olan sürümün linkini de paylaşır mısınız? Ben ios’ da arattım ama bulamadım. );