Sema posted
3 year ago

Photoshopta Saç Rengi Değiştirme

Evet canlar, malum sürekli aynı kafa ile dolaşmak ister istemez sıkıcı gelebiliyor ve değişiklik yapma gereği duyuyoruz. Hangi saç rengi bana uyar, bir saç boyasını kullanmadan saçımda nasıl test edebilirim derken photoshop imdadımıza yetişip bizi kullanmak istemeyeceğimiz bir saç renginden kurtarır her zaman. Bu tarz ufak tefek işlemler için profesyonel bir photoshop uzmanı olmamıza da gerek yoktur ayrıca. Bir kaç basit adımda şipşak saç rengimizi değiştirebiliriz. Hatta instagrama yeni saç rengim diye fotoğraflarımızı paylaşıp arkadaşlarımızı dahi trolleyebiliriz. Program kısa yoldan aynı renkleri seçeceğinden kolaylıkla istediğimiz değişikliği yapabiliriz. Haydi başlayalım

Photoshop Saç Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Quick Selection Tool

ilk önce photoshop programımıza saç rengini değiştireceğimiz bir resim ekleyelim. Photoshop programımızda “W” tuşuna basarak Quick Selection Tool aracını devreye sokuyoruz ve aşağıdaki resimde yaptığım gibi rengini değiştireceğimiz alana yani saçları tıklıyoruz. Aracımız resimdeki gibi gereken yerleri otomatik seçiyor.

Color Range

İstediğimiz  alanı  seçtikten sonra  alanlar  seçili iken Ctrl + B tuşlarına  basıp saça  istediğimiz  rengi  veriyoruz.

Sonuç

Sema is curious about your thoughts. Add a comment
Did you know that members who log in don't see ads?
Sign in with E-mail

  1. İrem says:

    Bilgileriniz çok güzel teşekkür ederim. Ama bunlarin hepsini farklı leyarde yapmak istiyorum backgrounda değil. Mesela göz boyuyacaksam farklı leyarda, saç farklı leyarda.. bunu nasıl uapabilirim lütfen yardımcı olur musinuz?? 🙂

    • Mintik says:

      Sağ tarafta katmanların sıralandığı bölümün altında yeni katman oluşturma ikonu var. O ikona tıklayıp yeni katman/layer oluşturup yeni katman seçili iken çalışmanıza devam ederseniz istediğiniz şekilde ayrı ayrı sonuçlar elde edersiniz.