Bilgisayardan Pokemon Go Oynama

Evet siz de  bu oyuna bağlananlardan biri iseniz birşeyleri geliştirmek ve yeni avlar yakalamak için sürekli sokak sokak gezmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur mutlaka. Bir oyun oynamak için şehrin bütün sokaklarını poke toplarıyla avlanarak geçirmek bana göre pek akıllı işi değil. Neyse ki Bluestacks programı oyun severler için bilgisayardan oynanabilecek bir sürüm yayınladı ve bu sayede oyunu geliştirmek için sürekli yürümek zorunda olmayacak hatta oyuna her güncelleme geldiğinde Google üzerinden oyunun apk dosyalarını aramak zorunda kalmayacaksınız. Hemen alttaki download butonundan oyunumuzu destekleyen Bluestacks sürümünü indirip kurun. Yalnız kurmadan önce bilgisayarınızda BlueStacks programı varsa silin.

Programı yükler yüklemez açılan ekranda en popüler uygulamalar  içinde oyunu görebilirsiniz. Ordan Apk kurulumunu gerçekleştirin. Google Play Türkiye üzerinden bildiğiniz  gibi oyunu indiremiyoruz henüz. Bluestacks programı ile  oyunu indirmekte sıkıntı çıkmıyor yalnız telefondaki Pokemon go hesabınız hangi gmail adresinize kayıtlı ise bu programda da aynı gmail adresinizi girip Google Play mağazasına giriş yapmanız gerekiyor. Oturum açma işlemlerini bitirdikten sonra  apk dosyasının yüklenmesi program üzerinden gerçekleşecektir.

Kurulumu bittikten sonra sıra geldi Fake Gps kurmaya. Fake Gps uygulaması sahte adres girmeye yarayan bir uygulamadır. Cep telefonlarında kurup bu oyun için kullanamıyorsunuz maalesef bu yüzden boşu boşuna denemeyin ama Bluestacks ile sorunsuz çalışıyor. Hemen sol taraftaki  yer çiğli arçelik servisi işaretine tıklayarak sahte bir konum seçebilirsiniz. Eğer Fake Gps yüklü değilse onu da yüklersiniz.

 

Yukarıdaki gibi konum ikonunu tıkladığınızda karşınıza dünya haritası çıkacaktır. Bu haritadan bir yer seçip ekran sağ altındaki ikona tıkladıktan sonra konumunuz değişecektir ve oyunda da bu seçmiş olduğunuz konumda oynamaya başlarsınız.

Önemli

Sahte konum seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu ikide bir farklı yerleri seçmemenizdir. Çünkü sistem karabağlar vestel servisi tarafından farkedildiğinde hesabınızın banlanma ihtimali olur.  Bir de adres olarak Türkiye’deki hiçbir şehri seçmeyin. Henüz ülkemizde  yayınlanmadığı için çok fazla pokemon bulamazsınız. En kalabalık şehri seçtiğinizde bile çok az pokestop görürsünüz ama Amerika gibi kullanılan bir ülke seçtiğinizde her köşe başında bir pokestop bulabilirsiniz. Adeta Pokemon cenneti gibi hissedersiniz o zaman.  Bir de hem telefondan hem de bilgisayardan giriş yapmaya çalışmayın bu yöntem de oldukça sakıncalıdır.

Kurulum videosu

Pokemon go film listesi için tıklayın

Sayfalar: 1 2


Ali senin düşüncelerini merak ediyor.Bir yorum yaz