Auto Schedule Posts

Arama sonuçlarında  en üstte  çıkmak  için sadece  pagerank  yeterlidir diye  düşünenler  yada  bu şekilde  bilenler  vardır mutlaka. Googlenin çalışma mantığını  siteleri  öne  sürme  mantığını  anlayabilmek bana  göre  kolay  bir  durum değil.   Bu konuyu  ilk  paylaşan ben değilim elbette  ama hazır  alakalı  bir uygulama  paylaşırken beraberinde biraz seo anlatmakta  fayda  var.

Bir  işte uzmanlaşmak  için elbette  hatalar  yapmak  gerek  kimi  zaman olur  günde  on tane örnek paylaşırım kimi  zaman olur  ayda bir kaç tane. Bu tür zamanlarda googlenin bana gönderdiği  ziyaretçi  trafiği  ister  istemez  yarı  yarıya  düşebiliyor. Düzgün ve sürekli  çıkışta  olan bir site  sahibi  olabilmek için öncelikle  paylaştığınız  içeriklerin  gün içerisinde  düzenli saatlerde  paylaşılması  yada  her  gün belli  sayıda  içerik yayınlamanız  sitenizin arama sonuçlarında  en üstlere çıkmasını  sağlayan çok  önemli  bir etken.

Sizin gibi  yada  sizin yayınladığınız  yazıların  aynısı  olmasa  bile benzer  tipte  yazılar  yayınlayan kişiler  mutlaka  vardır.  Arama sonuçlarında site  içeriğiniz  ile  alakalı bir  kelime  arattırıldığı  zaman  sizin ile beraber size benzeyen bloglarda arama sonuçlarında gösterilir. Bunlar Google’nin gözünde  size  rakip sayılır.  Bu durumda  Googlenin yaptığı  tek şey  düzenli  siteleri belirleyip en üste çıkarmak.

Auto-Schedule Posts ard  arda yazdığınız yazıları  sıraya  koyarak belirlediğiniz  dakikaya  göre  sırayla yayınlamaya yarayan bir uygulamadır. Bir günde  yirmi  adet  konu diğer gün ise  bir  adet konu paylaşmak  sitenizi  düzensiz  hale  getirir  ve zamanla  arama sonuçlarında  git  gide  gerilere  düşersiniz.  Öncelikle bir ay içindeki günlük ortalamanızı  bulmanız  ve mümkünse bu ortalamanın altına  düşmemeniz gerek.  Kendim  ortalama  günde üç  adet konu  paylaşabiliyorum. İzinli olduğum günler  evden çıkmazsam yirmilere kadar da çıkabiliyor  bu rakam.  Ortalama  olarak her 480 dakika  için bir yazı paylaşabiliyorum buda  benim sitemin  düzensiz bir  site olduğu anlamına geliyor.

Kullanım

İndirdiğiniz dosyayı ftp  üzerinden  wp-content/plugin  dizinine  attıktan sonra  yönetim panelinizden etkinleştirin.  Daha sonra   Ayarlar >> Auto-Schedule Posts  sekmesine giderek  interval  kutusuna  yayınlanacak yazılar  arasındaki  zamanı  belirleyin. İlk yazdığınız  yazı normal bir şekilde  yayınlacaktır. Ardından yayınladığınız  yazı Queued  sekmesine  eklenerek  zamanlamaya  alınır ve zamanlama  bitiminde otomatik olarak yayınlanır. Yanlız  ikinci yazdığınız  yazıyı  sadece  bir  defa  yayınla  butonuna  tıklayarak yayınamanız  gerekiyor. İlk tıklamada  yazı Queued  bölümüne  alınır  ikinci  tıklamada ise  yazı  zamanlamadan  çıkar  ve  sitenizde ayınlanmaya başlar.

queued


Ali senin düşüncelerini merak ediyor. Bir yorum yaz

  1. halil dedi ki:

    Hocam cok guzl bir paylasim ama bir sorum olacak bir gunde ornegin 30 yazi yazdik ve aralarina 4 der saat koyduk bu 30 yazi toplamda gunde 6 yazi pylasacak ve 5 gunde mi yayinlayacak yazimizi

  2. cem dedi ki:

    Çok güzel bir anlatım ve paylaşım olmuş hem aradığım eklentiyi buldum hemde kafamdaki soru işaretlerini gidemiş oldum.