Cep telefonları ile oyun oynamak herkesin harcı değil bildiğiniz gibi. Özellikle benim gibi telefonda neredeyse hiç oyun oynamayanlar için imkansız gibi bir şey. Mouse kaydırma hassasiyeti ile dokunmatik ekranda oyun kaydırma hassasiyeti arasındaki farka alışabilmek çok zor. Oyun geliştiricileri tarafından engellenemeyen ve haksız rekabet ile üst seviyelere çıkan hilecilerle uğraşmanın derdi   bir yana çok oyunculu oyunlarda kasmayan bir sistem toplamak için ne kadar para ödemeniz gerektiğini aşağı yukarı biliyorsunuzdur. Haliyle de beceremezsek bile cep telefonu ile oyun oynama hevesi oluyor ister istemez.

Ben bilgisayarda oyun oynamaya Half Life ve Counter Striker ile başladım. Öyle üst seviye bir oyuncu olduğum söylenemez ama kısa mesafeden de aynı şartlarda kolay kolay teke tekte öldürüle biri değilim. Bu aralar hariç tabi, gelen giden öldürüyor. Ben mi acemileştim yoksa millet mi ustalaştı anlamış değilim.  Altta sıraladığım cihazları araştırırken acaba ben de bunları kullansam mı diye düşünmeden duramadım. Hem başlangıç seviyesinde bot gibi oynar full botlara karşı savaşırım değil mi? Bence botları bile öldüremem de neyse. Biz yine konuyu fazla dolandırmadan sadede gelelim en iyisi.

Öncelikle bu listedeki cihazlardan bazıları cep telefonunuzu oyun konsoluna dönüştürürken bazıları da mouse ve klavye bağlayarak cep telefonunu oyunlarda  bilgisayar kullanırmış gibi kullanmanızı sağlıyor. Benim favorim Razer Kishi olsa da mouse ve klavye eklenebilen modellere odaklanmaktan  vazgeçemedim bir türlü. İşte size sırasyla olmayan, rastgele eklediğim Android yada Iphone telefonunu oyun consoluna dönüştüren cihazlar.

 

 

Razer Kishi oyun kolu

Henüz yeni çıkan bu ürün bütün alışveriş sitelerinde bulunmuyor. Vatan bilgisayar ve Hepsiburada sitelerinde 1500₺’den başlıyor fiyatları. Amazon sitesinde ise 55$ gibi bir fiyat görünüyor. Razer Kishi’nin bana göre en iyi özelliklerinden biri de iki el ile tuttuğunuzda ekranın tamamen açık halde kalması. Oyun oynarken telefonunuzu şarj kablosuna da bağlayabiliyorsunuz. Ölçüleri çok iyi olsa da şimdilik  iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max iPhone X, XR, XS, XS Max iPhone 6+, 6s+, 7+, 8+ modelleri ile uyumlu olarak çalışıyor.

 

 

Gamesir X2 Type-C Mobil Oyun Kolu

Razer ile benzer özelliklere sahip olan Gamesir ise fiyatı 2500₺’den başlıyor.

 

 

Xbox 8Bitdo Mobil Oyun Kolu

Bu modeli de sadece Amazon sitesinde bulabildim. Fiyatı diğerleirne göre biraz daha uygun gibi. 337₺’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.  Oyun konsollarına özellikle de Xbox cihazlara aşinaysanız hiç acemilik çekmeden kullanabileceksiniz.

Mix 3 Oyun konsolu klavye ve mouse bağlayıcı

Eski Half Life oyuncusu olarak favorim dediğim bu işte. Malum oyun konsolları ile sadece Pes oynamışlığım var. Pubg tarzı oyunları hep bilgisayardan oynadım. Bu yaştan sonra alışabileceğime de pek ihtimal veremiyorum doğrusu. Bu yüzden benim favorim bu siz bana kulak asmayın 🙂

Bu cihazları araştırırken bluetooth bağlantısı ile bağlandığını da farkettim. Şahsen denemedim ama almaya niyetli olduğum model var. Özellikle mouse ve klavyeli modeli gözüme kestiriyorum ama bluetooth yüzünden gecikme sorunu olur mu olmazı açıkçası bende bilmiyorum.  Sizin de daha önceden denediğiniz yada ziyaretçilere önerebileceğiniz örnekler varsa yorum olarak belirtirseniz gelen kişiler de sizlerin deneyiminden faydalanacaklardır.

Benzer arama sorguları:
 • imgbox
 • ome tv vcs
 • vcs ome tv
 • оме тв
 • 0oYlUQHhpKMTY1MzUyMDIwODE4OTM1OS05MzU5NDM2MTg5MzcxNTUyNjQtdmxhMS0zNTk4LXZsYS1sNy1iYWxhbmNlci04MDgwLUJBTC05ODQyBWFzc29jtgkA3w

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla