Yönetici paneli giriş logosunu ve url adresini değiştirme

wordpress admin yonetici paneli giris logosunu ve url adresini degistirme Yönetici paneli giriş logosunu ve url adresini değiştirme Bu yazıda admin giriş panelinde bulunan WordPress logosunu, url adresini ve title dediğimiz logonun üstüne geldiğinde çıkan başlığı site varsayılanları ile değiştirmeye yarayan kodu paylaşacağım. Kullandığımız ilk günden bu yana çokça canımızı sıkan bir durum olduğu malum fakat değiştirilmesi imkansız olan bir şey değil elbette. Sırf bunu yapabilmek için geliştirilmiş olan eklentiler var ama bu kadar basit bir ayar için eklenti kullanmanın da bir anlamı yok. Size vereceğim kodu functions.php dosyasına eklediğiniz anda giriş panelindeki logo, logoya ait ssite adresi ve title site varsayılan ayarları ile yer değişecektir.

Css kodları ile de gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra tam kendinize göre bir login.php sayfası hazırlayabilirsiniz.

Kod

add_filter( 'login_headerurl', 'wordpress_url_kaldir' );
/**
 * WordPress url değiştir
 *
 */
function wordpress_url_kaldir( $url ) {
    $url = home_url( '/' );
    return $url;
}


add_action( 'login_head', 'giris_logosu_degistir' );
/**
 * Logo değiştir
 */
function giris_logosu_degistir() {
    echo '<style>.login h1 a { background-image: url("https://www.mintik.com/wp-content/uploads/2019/05/bannersitered.png") !important; }</style>';
}
/**
 * Title değiştir
 */
function title_degistir( $login_title ) {
return str_replace(array( ' ‹', ' — WordPress'), array( ' •', ' sende üye ol çünkü burası çok sessiz tam sana göre'),$login_title );
}
add_filter( 'login_title', 'title_degistir' );
Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-09-26 tarihinde yayınlandı,Toplam 1223 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...