Yönetici menüsünden Wp logo ve linkleri kaldırma

yonetici menusunden wordpress logosunu kaldirma silme Yönetici menüsünden Wp logo ve linkleri kaldırma

Her siteye giriş yaptığımızda karşımıza çıkan ve zamanla bize ait olan birşey gibi hissettiğimiz bu mereti de ortadan kaldırmanın bir yolu var. Resimde de gördüğünüz gibi, her yere ismini ve logosunu koymayı eksik etmeyen WordPress, yönetici menüsünde de karşımıza çıkmayı ihmal etmiyor. Gerçekten çok uzun zaman bu sistemi kullandığınızda, sitenizin bir parçasıymış gibi hissedersiniz. Tesadüfen de olsa tıklamamaya özen göstersek de arada elimiz titreyip değiyor işte. Neyse, benim gibi şikayetçi olduğunuzu biliyorum bu logo ve linklerden. Functions.php dosyasına ekleyeceğiniz kısa kod ile bundan da kurtulabilmeniz mümkün.

Kod

Alttaki kodu functions.php dosyanızda uygun bir yere ekleyip dosyayı kaydedin. Bu işlemden sonra yönetici menüsünde bir daha WordPress logo ve linkleri ile karşılaşmayacaksınız.

function dashboard_tweaks() {
  global $wp_admin_bar;
  $wp_admin_bar->remove_menu('wp-logo');
  $wp_admin_bar->remove_menu('about');
  $wp_admin_bar->remove_menu('wporg');
  $wp_admin_bar->remove_menu('documentation');
  $wp_admin_bar->remove_menu('support-forums');
  $wp_admin_bar->remove_menu('feedback');
  $wp_admin_bar->remove_menu('view-site');
}
add_action( 'wp_before_admin_bar_render', 'dashboard_tweaks' );
Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-09-26 tarihinde yayınlandı,Toplam 1086 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...