Giriş yapmış üyenin profil resmini ve ismini getirme

wordpress giris yapmis uyenin profil resmini cagirma ismini getirme uye ismi ve resmi Giriş yapmış üyenin profil resmini ve ismini getirme Zaman zaman kullandığımız temada keşke şu olsaydı yada bu şöyle olsaydı dediğimiz durumlar oluyor ister istemez. Her kullandığımız temada bir eksiklik her daim oluyor. Olmasını en çok istediğim özelliklerden biri de menü bölümüne giriş yapmış kullanıcının profil resmini çekmek oluyor  elbette. Bu yazımızda giriş yapmış kullanıcıya ait profil resmi ve ismini herhangi bir sayfaya yerleştirmeye yarayan bir kod paylaşacağım.  Bazı temalarda araya kod yerleştirdiğinize hata veriyor olabilir ancak menü yada sidebarda kullandığnızda herhangi bir sorun ile karşılaşacağınızı zannetmiyorum.  Bu arada tekrar etmekte fayda var. Bu kod giriş yapmış herhangi bir üyenin kendi profil resmini ve ismini görmesine yarıyor. Yani site yazarına ait foto ve isim değildir. Haliyle makale altına eklediğinizde, giriş yapmış olan kullanıcı sizi değil kendisini görecektir. Kodu kolay özeleştirebilmeniz için rastgele bir kaç tane css sınıf ekledim ne olur ne olmaz diye. İsterseniz silersiniz yada kendinize göre özelleştirirsiniz.

Kod

<div class="buraya birinci class">
 <div class="buraya ikinci class">
  <?php
  global $current_user;
  if ( is_user_logged_in() ):
    get_currentuserinfo();   
    echo get_avatar( $current_user->ID );
  endif; 
?>
 </div> /* ikinci class bitiş

 <div class="buraya üçüncü class">


  <?php global $current_user; wp_get_current_user(); ?>
  <?php if ( is_user_logged_in() ) { 
  get_currentuserinfo();   
 echo '' . $current_user->user_login . "\n";} 
    
else { wp_loginout(); } ?>
 </div> /* üçüncü class bitiş
</div> /* birinci class bitiş
Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-09-21 tarihinde yayınlandı,Toplam 935 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...