Pickadate.js – Tarih ve saat seçici uygulaması

Pickadate.js PickaDate  websitelerinize tarih ve saat seçici ekleyebilmeniz Amsul tarafından geliştirilen bir uygulama. Genellikle üyelik aşamalarında doğum tarihi bilgileri girilirken kullanıcıların  daha kolay tarih  bilgilerini seçebilmeleri  için kullanılan bir örnektir.

Tarih  girilmesi için belirlenmiş olan input  alanına tıklandığında PickaDate uygulaması devreye girerek Lightbox tarzı  bir pencerede  takvim açılır  ve kullanıcılar bu takvim üzerinden gereken bilgileri daha kolay bir şekilde doldururlar.

Takvimin yanında  birde saat seçici bulunuyor. Input alanına tıklandığında aynı takvimde olduğu gibi Lightbox tarzı bir pencere açılıyor ve kullanıcı istediği saati ekliyor. Buda alışveriş  siteleri için uygun sanırım.  Bazı hediyelik eşya sitelerindehediyenin  ne zama ve saat kaçta teslime dileceği gibi bilgiler  gerekiyor.

PickaDate uygulamasında  Api, switcher, jSon destekleride  bulunuyor.

 

1
Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-07-11 tarihinde yayınlandı,Toplam 807 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...