Oldukça güzel tasarlanmış yan-menü

OldukçaCss3 örnekleri isteyenler  için oldukça  güzel tasarlanmış  bir  yan menü örneği. Toby Pitman tarafından hazırlanmış  olan ve  websitelerinizin yan bölümlerinde kullanabileceğiniz dikey  menü örneği jQuery  menü  tarzında tamamen  Css3  kullanılarak hazırlanmış.

Bütün tarayıcılar üzerinde sorunsuz  olarak çalışabilen bu örnek malesef  bütün tarayıcılar  üzerinde  aynı  görünüme sahip  değil. Menü  örneğinin  gerçek  görüntüsünü  görebilmeniz  için Safari yada Cherome tarayıcılarında  denemeniz  gerekiyor.

IE10, Mozilla  ve  Opera  tarayıcılarında incelediğinizde  mouse  ile  butonlar üzeirnde  gezdiğiniz zaman herhangi bir  slayt işlemi gerçekleşmiyor. Safari ve Cheromede iseüzerinde  mouse ile gezdiğiniz  butonlar hafif slayt  ile sağa  doğru  kayıyor.

Sol tarafta  görülen gölge  efekti resim dosyası kullanılarak oluşturulduğu için bu  bölümde sorun yok ve bütün tarayıcılarda aynı görünüyor. Cherome  ve Safari  dışında kullanılan tarayıcılar için eski tarz  Css menü örneği  diyebilirim.

Yan menü örneğinin IE1, Mozilla ve Opera tarayıcılarındaki görüntüsü

Oldukça

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-06-28 tarihinde yayınlandı,Toplam 952 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...