ideal form
Bu tarz bir örneğin arama motorlarında nasıl arattırıldığından tam emin olmadığım için aklıma ilk gelen adım adım diye başlık atmak oldu. Kendimce dert edindiğim konu bu tarz örnekler arayanların direk olarak karşısına koyamamak. Bildiğiniz  gibi her türlü  örneğin kendi alanında en iyileri vardır. jQuery Ideal Form’da kendi alanında en iyi olanıdır bana göre.

Çoğu geliştirici bir eklenti hazırlarken sadece sistemin iskeletini yani insanların işine yarayacak olan kısımlarını yapar. Tasarım ve diğer özellikleri kullanıcıya bırakır. Buradaki yazıda buna benzer bir tane örnek paylaşmıştık sizlerle. Aynı bahsettiğim gibi sadece iskeleti oluşturuyor. Bazı web sitelerine üye olurken görmüşsünüzdür mutlaka isim, soy isim, e-posta ve şifre bölümünden sonra, adres bilgileri, kredi kartı vs. bu şekilde aşama aşama üyelik sayfaları  vardır. Sadece iskeleti yapılmış olan örnekte hiç bir form malzemesi bulunmuyor. Form alanlarını kendiniz oluşturuyorsunuz ve her aşamaya ayrı bilgiler ekliyorsunuz.

Ideal Form uygulamasında bir üyelik formunda olabilecek bütün özellikler eklenmiş neredeyse. Tarih seçici, Html5 form doğrulama, fotoğraf yükleme, telefon, posta kodu vs. input alanları hazır olarak bulunuyor. Sizin yapmanız gereken Ideal Form dosyasını indirdikten sonra kendi web sitenize uygulamak.  Ideal Form eklentisinin geliştiricisi olan   gerçekten bu örneğin hakkını fazlasıyla vermiş.

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla