IdealForm – Aşamalı üyelik sayfası yapma uygulaması

IdealForm Bu tarz bir örneğin arama motorlarında nasıl arattırıldığından tam emin olmadığım için aklıma ilk gelen adım adım diye başlık atmak oldu. Kendimce dert edindiğim konu bu tarz örnekler arayanların direk olarak karşısına koyamamak. Bildiğiniz  gibi her türlü  örneğin kendi alanında en iyileri vardır. jQuery Ideal Form’da kendi alanında en iyi olanıdır bana göre.

Çoğu geliştirici bir eklenti hazırlarken sadece sistemin iskeletini yani insanların işine yarayacak olan kısımlarını yapar. Tasarım ve diğer özellikleri kullanıcıya bırakır. Buradaki yazıda buna benzer bir tane örnek paylaşmıştık sizlerle. Aynı bahsettiğim gibi sadece iskeleti oluşturuyor. Bazı web sitelerine üye olurken görmüşsünüzdür mutlaka isim, soy isim, e-posta ve şifre bölümünden sonra, adres bilgileri, kredi kartı vs. bu şekilde aşama aşama üyelik sayfaları  vardır. Sadece iskeleti yapılmış olan örnekte hiç bir form malzemesi bulunmuyor. Form alanlarını kendiniz oluşturuyorsunuz ve her aşamaya ayrı bilgiler ekliyorsunuz.

Ideal Form uygulamasında bir üyelik formunda olabilecek bütün özellikler eklenmiş neredeyse. Tarih seçici, Html5 form doğrulama, fotoğraf yükleme, telefon, posta kodu vs. input alanları hazır olarak bulunuyor. Sizin yapmanız gereken Ideal Form dosyasını indirdikten sonra kendi web sitenize uygulamak.  Ideal Form eklentisinin geliştiricisi olan   gerçekten bu örneğin hakkını fazlasıyla vermiş.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-06-01 tarihinde yayınlandı,Toplam 1222 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...