Threesixty.js – 360 derece foto döndürme

27Okunma
1 Yorum

Threesixty.js

Daha  önceleri Apple sitesi  tarafından Html5, Css3 ve JavaScript  kullanılarak hazırlanmış  olan bir  örnek  ile  karşılaşmıştım ve her defasında  sizler ile  paylaşmak  istmememe  rağmen kısmet bugüneymiş. Paylaşacağım örnek  aple sitesinde yayınlanan değil  ama daha kullanışlı  ve  daha  çok  özelliğe  sahip diyebilirim. Apple sitesindeki örnekte sadece  sürükle  ve  bırak  yöntemi  ile nesneyi 360 derece  çevirebiliyordunuz Gaurav Jassal tarafından hazırlanmış olan  jQuery eklentisinde ise otomatik slayt, yön  tuşları ile  slayt ve sürükle bırak  ile  slayt özellikleri bulunuyor.

Şimdi diyeceksiniz ki nasıl olurda  bir  resmi bir uygulama ile bu şekilde döndürebilir.  Tek resim değil yaklaşık olarak 100 civarı resim kullanılıyor  kusursuz  bir  örnek hazırlamak için. Bunun için nesnenin etrafında 360° dönüp her karede resmini çekmeniz  gerekiyor. Biraz  zahmetli iş   ama uğraşmaya değer. Sonuç  olarak tasarım harikası denebilecek örnekler ortaya çıkıyor. Kendi  resminizi bile  bu şekilde yayınlayabilirsiniz.

Threesixty.js

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-05-31 tarihinde yayınlandı,Toplam 909 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(1 Yorum)
Yükleniyor...
mehmet Yorumcu LV.1
2015-06-22 12:56:05 回 Yanıtla

bunu yapan programı bulamadım link verme şansınız varmı ?