jGrowl – Facebook benzeri anlık bildirim

jGrowlFacebook sitesinde  mutlaka görmüşsünüzdür buna benzer bir çalışmayı. Zaten günümüzde Facebook kullanmasa bile hemen hemen herkesin vardır bir hesabı. Sitede birileri tarafından bir paylaşımınız, resminiz beğenildiği anda yada arkadaşlık isteği gönderildiği anda anında sol tarafta size uyarı gösterilir ve bir müddet sonra kaybolur. Kaybolmasa bile üzerinde bulunan çarpı işaretine tıkladığınızda bildirim çerçevesi solup gidecektir.

Kendi web sitesine bu tarz özellikler eklemek isteyen kişiler için Stan Lemon tarafından jGrowl adlı uygulama geliştirilmiş. Her site için kullanılmasa bile bence arşivinizden eksik etmemeniz gereken bir çalışma. İlerde bir gün mutlaka işinize yarayacağına inanıyorum.

 

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-05-18 tarihinde yayınlandı,Toplam 627 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...