FlowPlayer

FlowPlayer

Html5 destekli tarayıcılar üzerinden video oynatmak için kullanılan video elementi için geliştirilmiş olan Flowplayer uygulaması  her yerde görünenden farklı bir player kullanma imkanı sunuyor sizlere. Webm, ogg ve mp4 gibi her tarayıcı için ayrı ayrı eklemek zorunda olduğunuz ortam dosyaları bulunur. Hepsini normal Html5 etiketi gibi bir div içine ekleyip kullanabilirsiniz. Ayrıca bu dosyaları javascript içine ekleyip yine aynı div içinde görüntüleyebilmeniz mümkün.

Responsive yani esnek olarak yapılmış olan FlowPlayer uygulaması ile kullandığınız ortam dosyaları bulunduğu çerçeveye göre boyut değiştirebiliyor.  Tam ekran kullanabildiğiniz gibi  küçük bir div içine ekleyerek de kullanmanız mümkündür. Eklentinin en önemli özelliği IE6’dan sonraki tarayıcılar üzerinde de kullanılabilir olmasıdır. Bu sayede Html5 video etiketini desteklemeyen eski tarayıcıların çoğunda da ortam dosyalarını çalıştırabilmek mümkün.

 Tarayıcı Desteği

BrowserOggMp4Webm
Ie9.0
Firefox3.54.0
Chrome3.03.06.0
Safari3.1
Opera10.510.6

 

 

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-05-09 tarihinde yayınlandı,Toplam 916 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...