Page flip image gallery

Flash
Flipping Book,  fotoğraf  galerileri  oluşturabileceğiniz  Wp  için geliştirilmiş  olan mükemmel  bir  galeri uygulamasıdır.  Flash  olarak  hazırlanmış  olan bu  Flipping Book ile  yönetim panelinizden kolaylıkla  galeriler  oluşturabiliyorsunuz. Başta biraz  karmaşık  görünebilir ama  biraz  kurcalama  sonunda  halledebileceğinizi  düşünüyorum.

Sayfalar  çevrilirken  çıkan ses  için hazır  bulunan  mp3  formatlı  3  tane  ses  dosyası  var  hangi  galeri  için  sayfalar  çevrilirken hangi  sesin çıkabileceğinize  karar verebiliyorsunuz. Ayrıca  dilerseniz  mp3  formatlarında  farklı  ses  dosyalarıda  yükleyerek daha  yaratıcı  galeri örnekleri  oluşturabilirsiniz.

Galeri kapağını (daha doğrusu dergi) hazırlamanız  için  birde  basit ve  kolay kullanlıabilir  editörü  bulunuyor. Dört  farklı  stilde  dergi kapağı  hazırlayabilmeniz  mümkün. Sürükle bırak  özelliği  yada  drop  down menü  yardımları  ile  dergi  kapağındaki  ızgara düzenine bıraktığınız resimleri konumlandırabilirsiniz.

Galeri oluşturmak istediğiniz  zaman  size  galeri isminden  başka  birde galeri  ayarlarınıda  girmeniz için birçok  seçenek  bulunuyor. Bu kısımda  otomatik  resim boyutlandırma, ses  ayarı, kaydırma  çubuğu  görünümü, arkaplan resmi, kenar  rengi arkaplan rengi gibi  daha  birçok  galeri seçeneği  bulunuyor.

Mouse ile  dergi  yapraklarını  sürüklediğiniz zaman  gerçek  dergi  yaprağını  çevirir  gibi  ses  çıkarıyor  ve  sayfa  yamuluyor. Fakat  ilk sayfayı  yani  dergi  kapağını çevirdiğiniz  zaman  bu  durum  söz  konusu  değil. Adeta  kalın bir  kartondan yapılmış ansiklopedi kapaklarını  andırıyor. Tabi  bu  ayarıda  ilk  galeri  oluşturduğunuz  zaman belirliyorsunuz. Yoksa  kapak  normal  gazete  sayfaları  gibi  yamuluyor. Geliştirici  arkadaşın isimini  bulamadım ama  demo butonunda  sayfasına  ulaşabilirsiniz. Sonuç  olarak  kendini gerçekçiliğe  çok kaptırmış  gibi  görünüyor.

Ali

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Eklenti