BigContact – İşletmeler için iletişim formu eklentisi

BigContact Wordpress altyapısı kullanan işletmeler için  hazırlanmış  olan BigContact uygulaması iletişim sayfasında  size  ulaşmak isteyen kişiye iletişim  formunun yanısıra telefon numaralarınızı, email  adreslerinizi, hangi  günlerde  ve hangi  çalışma  saatlerinde  sizi  bulabileceklerini  google  maps v3destekli  harita sistemi ile  ofisinizin yada  iş yerinizin adresini  bildirebiliyorsunuz.

Yönetim paneli  seçenekleri  gayet  kolay  düzenlebebilir olarak  hazırlanmış. Düzeltmek istediğiniz  form bilgisinin  üstüne  tıklayarak  değiştirebiliyorsunuz. Ardından enterladığınız  zaman   yükleme  iconu çıkıyor  ve sayfa  yenilenmeden iletişim bilgilerini değiştiriyorsunuz.

Kurulum Aşamaları 

Google map  kullanabilmek  için ihtiyacınız  olan tek  şey  api kodunuzun olması. Api  kodu  almak  için buradaki  adresten kendi  api  projenizi  oluşturuyorsunuz.BigContact Yeni  api  projenizi oluşturdunuz. Api kodunuzu  kullanabilmeniz  için bu  projeye  google  map v3  desteğini  açmanız  gerekiyor. Api projeniz  oluştuktan sonra  aynı  sayfa  içinde uygulama listeleri otomatik sıralanacaktır. Listeden Google Map V3 ü  bulup  açmanız  gerekiyor. BigContact Bu işlemde  bittikten sonra Api  acces  sekmesinden  api kodunuzu  alıp yönetim panelinde Big Contact form options  sekmesine giderek  ilgili  alana eklemeniz  gerekiyor.

Sayfa  içinde  kullanma

İletişim sayfası  içine aşağıdaki  kodu  ekledikten sonra  ziyaretçileriniz  için  daha önceden ayarlamış olduğunuz iletişim sayfanız  görünecektir.

[bigContact form=on appointment=on phones=on emails=on hours=on map=on]

 Bileşenler

Footerde  şirketinizin çalışma saatlerini, telefon numaralarını ve e-posta  adreslerini  ayrı ayrı  ekleyebilmeniz  içinde  bir tane bileşen bulunuyor. Tek bileşen ama  ayrı tercihler  belirleyerek kullanabiliyorsunuz. sonuç olarak üç  tane bileşen görevi  görüyor.

BigContact

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-05-01 tarihinde yayınlandı,Toplam 1631 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...