Makale içine akordeon ve sekme ekleme

yazı içine akordiyon

Bazen yazılarımıza  çok fazla içerik gireriz ve bu içerikler yüzünden yazılarımızın çok fazla uzun görünebiliyor. Bu gibi durumlarda yapabileceğimiz  yazı içindeki benzer  içerikleri tab içine almak. Çok fazla kullanılan ve o kadar da popüler olan bir özellik değildir bu. Genelde  alışveriş sitelerinde ziyaretçilerin ürün detayları hakkında  daha kolay bilgi edinmeleri için kullanılır.

Birçoğumuz internet üzerinden alışveriş yapmasak bile araştırdığımız ürünler olmuştur mutlaka. Ürün detaylarının altında ürün bilgisi, yorumlar, ürün incelemeleri gibi bölümler  tab  içine eklenir ve bu da bizim yani ziyaretçiler için oldukça kullanışlıdır. Bu gibi daha birçok alanda  kullanabilirsiniz  tab özelliğini. Ayrıca benim gibi ara sıra kod paylaşıyorsanız tasarım kodlarını ve demoları bu şekilde yazıda tab içine alabilirsiniz WordPress WP Ui eklentisi sayesinde.

Wp UI uygulaması ile tab dışında  yazı içine  modal iletişim penceresi akordiyon eklemek için de kullanılabilir. Ayrıca  bileşen alanlarına eklenebilir iki adet widget de bulunuyor  bu uygulamada. Yani sidebara tab eklemeniz  mümkün. Kişisel blogcuların en çok kullandığı bir özelliktir buda. Son yazılar, Son yorumlar, Etiketler, Popüler yazılar gibi içeriklerinizi  sidebarda tab içine koyabilirsiniz.

  • Detay
  • Demo

 

Ali

You may also like

Comments

  1. Çok sağol. 2 saattir bunu arıyordum

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Eklenti