Avgrund
Bu tarz örnekleri genelde Facebook’tan biliriz ve çoğu yerde Facebook tarzı diye geçer. Bazı yerlere  tıklandığında sayfanın ortasında iletişim penceresi açılma olayı. Herhangi bir  duyuru, yanlış tıklama, site hatası, resmi büyük boy görüntüleme, site mesajları yada tıklandığında açılan pencerede video oynatmak için kullanılır genelde modal örnekleri. Popup örnekleri de diyebilirsiniz bunlara.

Hakim el Hattab kendisi JavaScript konusunda herkesten farklı çalışmalar hazırlayan inadına benim böyle örneklerim var diyen bir web geliştirici adeta. Bu tarz JavaScript yada jQuery örneklerinin 98% kadarını sanırım tıklandığında arkaplan karardıktan sonra açılan pencereler  oluşturuyor. Geriye kalan 2% kadarı yukardan aşağı düşen, sağdan sola, soldan sağa gibi iletişim pencereleridir.

Hakim el Hattab’ın geliştirdiği bu mini JavaScript kütüphanesi ile kullanacağınız modal iletişim kutuları bunlardan farklı bir efekte sahip. Modal iletişim penceresini açan linke yada resme tıkladığınızda websayfası bir kaç cm küçülüyor (geri gidiyor), websayfasının kenarlarındaki boşluklar siyah renk oluyor ve ekrandaki herşey bulanık olduktan sonra içeriye doğru modal iletişim penceremiz yerleşiyor. Buyrun demo ve download adresleri.  

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • sahra:

  Güzel ve basit kullanım. Oldukça işime yarayacak....

 • isimsiz:

  Senin sitenden buyurindir.org sitemize köpek gibi link çıkışı yapılmış?...

 • fhghg:

  YouPhpTube scriptini kullanan hazır bi site var mı peki varsa ismi nedir?...

 • Ali:

  Eski butonlarda sorun vardı diye yenilerini ekledim. Acaba sende hala eski buto...

 • HASBA:

  hocam nasıl alıcam demoya indire başıyorum hiç birşey olmuyor...

 • Araç çubuğuna atla