Butona tıklandığında açılan div – Avgrund

ButonaBu tarz örnekleri genelde Facebook’tan biliriz ve çoğu yerde Facebook tarzı diye geçer. Bazı yerlere  tıklandığında sayfanın ortasında iletişim penceresi açılma olayı. Herhangi bir  duyuru, yanlış tıklama, site hatası, resmi büyük boy görüntüleme, site mesajları yada tıklandığında açılan pencerede video oynatmak için kullanılır genelde modal örnekleri. Popup örnekleri de diyebilirsiniz bunlara.

Hakim el Hattab kendisi JavaScript konusunda herkesten farklı çalışmalar hazırlayan inadına benim böyle örneklerim var diyen bir web geliştirici adeta. Bu tarz JavaScript yada jQuery örneklerinin 98% kadarını sanırım tıklandığında arkaplan karardıktan sonra açılan pencereler  oluşturuyor. Geriye kalan 2% kadarı yukardan aşağı düşen, sağdan sola, soldan sağa gibi iletişim pencereleridir.

Hakim el Hattab’ın geliştirdiği bu mini JavaScript kütüphanesi ile kullanacağınız modal iletişim kutuları bunlardan farklı bir efekte sahip. Modal iletişim penceresini açan linke yada resme tıkladığınızda websayfası bir kaç cm küçülüyor (geri gidiyor), websayfasının kenarlarındaki boşluklar siyah renk oluyor ve ekrandaki herşey bulanık olduktan sonra içeriye doğru modal iletişim penceremiz yerleşiyor. Buyrun demo ve download adresleri.  

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-04-26 tarihinde yayınlandı,Toplam 1085 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...