Bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemenize gerek kalmadan bilgisayar ekranınızda gördüklerinizi yakalayarak dersleri, açıklamaları, dersleri ve web seminerlerini kaydetmenin en kolay yolunu mu arıyorsunuz? RecordCast ekran kaydedici size bunu ve belki de aradığınızdan fazlasını büyük bir kolaylık ve profesyonellikle sağlar.

Giriş
RecordCast, masaüstü bilgisayarlarınızda ve web kameralarınızda olan her şeyi kurulum yapmadan kaydedebilen bir tür yazılımdır. Kaydedilen video WebM formatında indirilebilir ve videoyu olduğu gibi düzenleyebilirsiniz. Videonun gereksiz kısımlarını bölebilir ve silebilir, metin başlıkları ekleyebilir, arka plan müziği ekleyebilir, öğeler ve kaplamalar ekleyebilir ve düzenlenen videoyu MP4 formatında kaydedebilirsiniz.

Kayıt başına 30 dakikaya kadar ekran kaydetmenize olanak tanır. Kişisel olarak kanalım için bir YouTube videosu yapmanın benim için yeterli olduğunu düşünüyorum. Bazen daha uzun bir videoya ihtiyacım olabilir ve ardından birkaçını yeni bir videoda birleştirmek için video düzenleyicisini kullanırım. Video düzenleyicide, videoyu 1 saate kadar dışa aktarmama izin veriyor.
Nasıl kullanılır
RecordCast ekran kaydedici web sitesini açtığınızda, ana sayfada Kaydı Başlat ve Video Düzenleyiciyi Dene olmak üzere iki düğme göreceksiniz. Bir kayıttan başlayabilir veya doğrudan mevcut videolarınızı düzenleyebilirsiniz. Her zaman bilgisayar ekranımı kaydederek başlarım.
Masaüstü ekranını kaydet

Adım 1. Kayıt seçeneklerini ayarlayın
“Kaydı Başlat” a bastıktan sonra, üç kayıt modu karşılıyoruz:

 • Ekran + Web Kamerası
 • Sadece Ekran
 • Yalnızca Web Kamerası

Kullanmak istediğinizi seçin. Burada “Yalnızca Ekran” ı seçip “Sonraki Adım” düğmesini tıklıyorum.

Ardından, seslerinizi kayda eklemek için bir yöntem seçme zamanı. Ses kayıt seçenekleri görüntülenir.

 • Mikrofon + Sistem sesi
 • Mikrofon
 • Sistem sesi
 • Ses yok

Seslerinizi kaydetmenin veya kaydınızdaki sesleri devre dışı bırakmanın bir yolunu seçin. “Daha Fazla Göster” i tıklayarak hedef mikrofon cihazını da seçebilirsiniz. Kayıt seçeneğini seçtikten sonra Kaydı Başlat düğmesine tıklayın.

Sistem sesi kayıt için hedeflenmişse, “” Sesi Paylaş “Kutusunu Kontrol Et” ekranı görüntülenir. “Anladım” düğmesini tıklayın. “Ekranı paylaş” ekranı görüntülenir. Kaydetmek için hedeflemek istediğiniz ekrana tıklayın.

 • Bilgisayar ekranınızın tamamı
 • Bir uygulama penceresi
 • Bir tarayıcı sekmesi

Adım 2. Kayıt
İhtiyaçlarınıza göre, devam etmek için uygun bir seçenek seçin. “Sesi paylaş” ı işaretleyin ve “Paylaş” düğmesini tıklayın.

Kayıt başlayacaktır.

Kaydı istediğiniz zaman duraklatabilir / devam ettirebilirsiniz. Veya mevcut kaydı atın ve Yeniden kaydet seçeneğine tıklayarak kaydı yeniden deneyin.

3. Adım. İndirin ve düzenleyin

Kaydı bitirdikten sonra, kaydı WEBM dosyası olarak almak ve RecordCast video düzenleyicisiyle biraz parlatma yapmaya devam etmek için “İndir ve Düzenle” yi tıklayın. Oynat simgesine tıklarsanız kaydedilen videoyu burada önizleyebilirsiniz.

Videoyu WebM formatında indirdiğinizde, aynı anda kaydedilen videonun düzenleme ekranı görüntülenir.

Bölmek istediğiniz video klibi seçin ve ekranın altındaki zaman çizelgesindeki Böl seçeneğini tıklayın. Video klibin gereksiz herhangi bir bölümünü istediğiniz zaman kopyalayıp yapıştırabilir veya silebilirsiniz. Makalenin ilerleyen bölümünde editör hakkında konuşacağım.

Düzenledikten sonra, videoyu MP4 olarak kaydetmek için “Dışa Aktar →” düğmesini tıklayın. Videoları kaydetmek için ücretsiz hesap kaydı gereklidir. Video adını ve Video Kalitesini dışa aktarmadan önce düzenleyebilirsiniz.

Videoyu düzenle

Mevcut videolarınızı düzenlemeye başlamak için web sitesinin ana sayfasındaki “Video Düzenleyiciyi Deneyin” düğmesini tıklayın. Ekranın sol tarafındaki menüden aşağıdaki düzenlemeler yapılabilir.

1. Medya: Videoya eklemek üzere bir medya dosyası (video / müzik / fotoğraf) seçmek için “İçe Aktar” düğmesine tıklayın. Ardından, medya küçük resmini sürükleyip bırakarak bunları zaman çizelgesine ekleyebilirsiniz.
2. Metin: RecordCast, aralarından seçim yapabileceğiniz bir temel metin ve dinamik metin listesi sunar. İstediğiniz herhangi birini kullanabilir ve yazı tipini, boyutunu, rengini, hizalamasını vb. Ayarlayabilirsiniz.
3. Arka Plan: video arka planınız için beğeninize göre bir renk ayarlamanıza olanak tanır.
4.Element: En çok sevdiğim şey bu. Sayı, Emoji, Sanat kelimesi, Düğme, Çizgi Roman, Hayvan, Eğitim vb. Gibi farklı kategorilerde bir milyondan fazla dinamik öğeye sahiptir.
5. Kaplama: Öğeler gibi, RecordCast de profesyonelce tasarlanmış bir dizi katman sağlar. İsterseniz videonuzun giriş veya çıkışını ayarlamak için birini seçebilirsiniz.

Sol sekmenin yanı sıra, günlük video düzenlememizde kullanmamız gereken bazı özellikleri görelim.

 • Medya dosyalarını zaman çizelgesinde bölebilir, kopyalayabilir, yapıştırabilir ve silebilirsiniz.
 • Zaman çizelgesinde seçilen noktada bir videoyu bölebilirsiniz.
 • Her nesnenin süresini, seçilen nesneyi manuel olarak sürükleyip bırakarak ayarlayabilirsiniz.
 • Videonuzu en iyi şekilde göstermek için yakınlaştırma / uzaklaştırma kullanabilirsiniz.
 • Videonuzu 1080p’ye kadar ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kontrol ederken daha fazla özellik öğrenebilirsiniz.
Özetle
RecordCast, öğretmenleri, çevrimiçi eğitmenleri, YouTuber’ları, oyuncuları, iş adamlarını veya kaydetmesi gereken herkesi hedef alır

Bu Yazıyı Paylaş

2 yorum "RecordCast – Sesli Bilgisayar Ekranını Ücretsiz Kaydedin"

 1. SGM dedi ki:

  Please make some changes to the format of this article.

  1. Ali dedi ki:

   Like what?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla