simpleWeather.js

simpleWeather.js

Simple Weather uygulamasını ilk paylaştığım zamanlarda tasarımı biraz değişik ve o kadar da güzel bir görüntüye sahip değildi. Aradan uzun süre geçtikten sonra çoğu gibi  bunda da olumlu gelişmeler oldu haliyle. Şimdiki görüntüsüyle akıllı telefonlarda bulunan widgetler gibi bir görüntüye sahip. Ayrıca son zamanlarda popüler olan flat (düz) bir tasarıma sahip.

James Fleeting‘in geliştirdiği simpleWeahter uygulaması verileri direk olarak Yahoo hava tahminlerinden alıyor.  Herhangi bir ülkenin şehrini göstermek için ülke plaka kodu ve şehir ismini Javascript kodlar içinde ekledikten sonra anında sıcaklık değerleri görüntüleniyor. Fahrenheit için f ve santigrat için de s harflerini yazarak sıcaklık değerlerini web sitesinde gösterebilmeniz mümkün. Aşağıda verdiğim demo butonunda örneğin eski versiyonu bulunuyor.

Şimdiki demosu :

See the Pen simpleWeather.demo.js v2.4.0 by James Fleeting (@fleeting) on CodePen.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-03-29 tarihinde yayınlandı,Toplam 811 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...