Pubg Lite is unavailable in your region Hatasının Çözümü

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu duymamış, görmemiş olsak da Pubg, papçi yada pabci diye sağdan soldan duyduğumuz bir kelimenin ne anlama geldiğini az çok biliyoruz. Bilmeyenler de duymuştur mutlaka. Malum benim gibi hem çalışıp hem de bu tarz bir oyun oynaması mümkün olmasa da arkadaşların ısrarları yüzünden  başlamış ve hile kullanan kişilerin çokluğu yüzünden bırakmış bulunmaktayım. Pubg Mobile adı üstünde bir mobil cihaz oyunu olduğu halde emülatör yardımıyla bilgisayarlarda da oynanabilen bir oyun. Hazır konusu açılmışken emülatör linki isteyenler olur diye onu da ekleyelim. Yalnız başlıktaki hatadan dolayı siteye gelenlere hemen alttaki indir butonunun Pubg mobil sürümüne ait olduğunu bildirmemde fayda var.

Vpn siz Pubg lite oynama

Türkiye’den  vpn siz pubg lite nasıl oynanacağını ve indirileceğini merak ediyorsanız eğer konuya devam edelim. Vpnsiz dediğime bakmayın aslında vpn isteseniz de istemesiniz de kullanacaksınız ama oyuna girdikten sonra ihtiyacınız olmayacak. Öncelikle bu konuda ücretsiz, sınırsız bir vpn programı indirmeyi ayrıca 2gb oyun boyutunu vpnsiz nasıl indireceğimizi anlatacağım sizlere. Eminim bu oyun için aramadığınız vpn programı da kalmamıştır. Ücretsiz olanları Tayland sunucunu desteklemez, ücretli olanları da belli bir süre limit verir. Üstüne bir de çok düşük hız da yani çok yüksek ping ile oyun oynamak zorunda kalırsınız. Benim size anlatacağım yöntem ile normal internet bağlantı hızınız ile çok rahat Pubg Lite oyununu bilgisayarınızda oynayabileceksiniz.

Pubg Lite Oyunu indir

Pubg

Oyunu indirdiğinizde karşınıza 64MB’lık bir program çıkacak. Bu program size Steam hesabı gibi sunucuya bağlanmanıza yarıyor sadece. Sunucuya bağlandıktan sonra ise oyunun 2GB’lık orjinal dosyalarını indirebiliyorsunuz.

Üstteki indir butonundan oyunumuzu indirdik, kurduk, yeni hesap oluşturduk sonra giriş yapalım derken karşımıza bu oyun ülkenizde veya bölgenizde oynanmıyor gibi  bir hata ile karşılaşacaksınız. Vpn ile bağlanıp bunu indirmek günlerce sürer.

Normal internet bağlantınız ile bu hatayı geçip oyun dosyalarını indirmek için bilgisayarınızın saat ayarlarından saat dilimini Bangkok, Honoi, Cakarta olarak ayarlamanız yeterli.

PubgSaat ayarlarınızı resimdeki gibi ayarladıktan sonra oyun dosyalarını indirebileceğiniz sayfa açılacaktır alttaki resimde olduğu gibi.

PubgYükleme bitti heyecanla START  yazısına bastığınızda ise It is unavailable in your region error hatası ile karşılaşacaksınız. Bunun çözümü de bir vpn kullanmaktan geçiyor ancak başta söylediğim gibi vpn programları ya ücretli yada Tayland Bangkok destekli olmuyor genelde. Sizin için sağlam ve güvenilir ayrıca ücretsiz bir vpn programı da var. Adım adım programı nasıl indirip kullanacağınızı da anlatacağım sizlere. Hemen indir butonlarına dalıp hata ile karşılaşmamanız için aşamaları dikkatlice okumanızı öneririm sizlere.

SOFTEITHER VPN ve  VPN GATE EKLENTİ KURULUMU

Soft either  kendi başına bir vpn programıdır ve Vpn Gate eklentisi de aralarında Tayland’ın da bulunduğu bir çok ülkenin vpnsini sınırsız ve ücretsiz kullanmanızı sağlayan bir eklentidir. Hemen atlttaki butondan ikisini entegre halde tek kurulum olarak indirebilirsiniz.

Program kurulum aşamalarında karşınıza çıkan bütün seçeneklere ileri diyerek kurulumu bitirin ve programı çalıştırın. VPN Gate Public VPN Relay Servers yazan yere tıklayın.

Pubg

VPN Gate Public yazan yere tıkladığınızda birçok ülkeye ait ip adreslerinin bulunduğu bir pencere açılacaktır. Bu pencereden Thailand yazan bir yeri seçip Connect to the VPN Server butonuna tıklayın, sonraki aşamada Agree butonuna bir sonrakinde ise Ok butonuna basarak devam edin.

Pubg

Birazdan bilgisayar konumunuz  Tayland olarak görünecektir. Emin olmak için buradan konumunuzu kontrol edin. Artık sizin de konumunuz Thailand olarak görünüyorsa  oyuna giriş yapabilirsiniz. Oyun açılırken Sunucunun yoğun olduğunu belirten server busy tarzı bir hata ile karşılaşırsanız yeniden bağlanmayı deneyin. Bazen bu hata sunucu yoğunluğundan dolayı karşınıza çıkabiliyor.

TAYLAND VPN PING SORUNU ÇÖZÜMÜ

Ping sorununu yüzünden oyun çok ağır işleyebilir silah almak için çok uğraşabilirsiniz. Hatta düşman gelip sizi öldürdükten sonra öldüğünüzü fark edebilirsiniz.  Bunun için yapmanız gereken oyun sunucusuna bağlandıktan sonra Vpn bağlantısını kesmek.

Pubg

Tayland sunucusu seçip connect dedikten sonra ilk resimde tıkladığınız VPN gate public yazan yerin altına VPN Gate Connection diye yazan yeni bir satır eklendiğini görmüşsünüzdür mutlaka. VPN Gate Connection yazan yere sağ tıklayıp Disconnect dedikten sonra artık bağlantınız Vpnsiz olacağı gibi normal internet hızınız ile ping sorunu olmadan oyunu oynayabileceksiniz. Bu işlemi oyuna girmeden önce yani altta verdiğim resimdeki gibi lobide iken yapmanız gerekiyor. Bir anlık bağlantınız kesilir ve ardından tekrar bağlan diyerek oyuna giriş yapabilirsiniz.

Ve işte sonuç

Pubg

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-02-27 tarihinde yayınlandı,Toplam 4250 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...