Raptorize.js

Raptorize.js

Böyle bir çalışmayı hangi akıllı kendi sitesine ekler ki diye söylenmeden edemeyeceğim. Demo sayfasına gittiğinizde eğer hoparlörünüz açıksa sakın PRESS IT  butonuna basmamanızı tavsiye ediyorum. Öncelikle hoparlörün sesini kısın ve daha sonra inceleyin. Ben ne olduğunu incelemek için basmıştım o butona ve hoparlörün sesi de sonuna kadar açıktı sonrasında olan oldu işte. Gözlerin fal taşı gibi korkudan nasıl açıldığını bilirsiniz işte biraz öyle oldum.

Raptorize.js uygulaması web sitenize sesli animasyonlar eklemenize yarayan bir çalışmadır. Demo sayfasında butona bastıktan sonra bir dinozor bağırarak kafasını yukarı çıkarıp sağdan sola doğru devam edip sayfada kayboluyor. Bu arada ses efekti Html5 audio elementi ile uygulamaya eklenmiş. Aslında bağıran bir hayvan değilde daha ince bir ses olsa güzel olurdu diye düşünüyorum. Çoğu web sitesi maskot olarak hayvan resimleri kullanır. Kendi web sitenizdeki bir maskota buna benzer birşey olarak kullanabilirsiniz. Sadece aklımdan geçen basit bir örnek.

Kullanım 

  • Head  etiketleri arasına eklenmesi gereken bölümler.

Js dosya  adresleri :

<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.4.2/jquery.min.js"></script>
<script src="jquery.raptorize.1.0.js"></script>

Javascript :

	<script type="text/javascript">
		$(window).load(function() {
			$('.button').raptorize();
		});
	</script>
  •  Body etiketleri  arasına eklenmesi  gereken bölüm.

Html :

<p><a href="#" class="button">Raptorize buton</a> </p>

 

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-02-24 tarihinde yayınlandı,Toplam 1296 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...