Başrol olmak için aşırı zayıflamış ve aşırı kilo almış ünlüler

Birçok film yıldızının değişik filmlerde, değişik kilolarda ve tiplerde olduğuna dikkat etmişsinizdir. Bazıları öyle abartılı ki bilgisayar sahnesi olduğu konusunda diretir dururuz. O kadar kilo alması, vermesi, mümkün değil diye söylemeden duramıyoruz.  Kaptan Amerika filminin başrol oyuncusu Chris Evans, filmin ilk bölümlerinde çelimsiz sıska biri iken tüpten devasa ve kaslı olarak çıkması konusununa gelince, kendisini dijital ortamda o kadar ufak tefek biri haline getirmişlerdi. Tabi kendisi de zamanında bu kadar kaslı biri değildi. Önceleri atletik olsa da kasları o kadar ön planda değildi. Sanırım bunda yenilmezler filmi serisinin etkisi büyük olmuş. Şimdi başrol olabilmek için aşırı kilo almış ve aşırı kilo vermiş oyunculara bakalım.

Christian Bale

Kendisini daha çok Terminatör Kurtuluş filmi ile bildiğimiz Christian Bale, Vice filminde başrol oynamak için tam 20 kilo alıyor ve filmde yaşlı azıcık kel biri gibi gösteriliyor.

christian bale vice ve terminatör filmi

Chris Pratt

Galaksinin Korucuları, Jurassic World, Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı ve son olarak da Uzay Yolcuları filmlerinde oynayan Chris Pratt adlı oyunucuyu tanımayanınız yoktur demeyecem, mutlaka vardır. Bilmeyenler varsa mutlaka onun filmlerini izlesinler.  İlk kahraman filmi olan Galaksinin Koruyucuları filminden önce oldukça kilolu olduğu için çok ciddi çaba sarf ederek, bütün kilolarını vermekle kalmayıp üstüne de gördüğünüz baklavaları yapıyor.

chris patt önce sonra kaslı göbekli hali

Jennifer Aniston

Friends dizisini izleyenler Rachel Green ismini daha iyi hatırlayacaklardır. Kendisi de Cake filminde oynamak için kilo almış.

jennifer aniston cake rachel green önceki hali sonraki hali kilo alması

Adam Driver

Tam adı Adam Douglas Driver’ı, Star Wars: Güç Uyanıyor filmindeki Kylo Ren filminden tanıyoruz.  Silence filminde oynamak için 23 kiloya yakın kilo veriyor.  Neredeyse bütün kemikleri sayılacak derecede zayıflayarak aldığı filmi de beğenenler çok. Fırsatınız olursa Silence filmini izlemenizi tavsiye ederim.

adam douglas driver silence filmi star wars

Matt Damon

Marslı (The Martian), Elysium, Çin Seddi , Er Ryan’ı Kurtarmak gibi efsane filmlerde oynayan Matt Damon, İspiyoncu filmi için 14 kiloya yakın almış.

matt damon ispiyoncu informant şişman fat

Joaquin Phoenix

Gladyatör filminde Sezar rolü ile tanıdğımız, tam adı Joaquin Rafael Phoenix olan aktör, Hiçbir Zaman Burada Değildin filmi için kilo almış ve filmde oynamış.

Joaquin Rafael Phoenix gladyatör Hiçbir Zaman Burada Değildin

Charlize Theron

Nasıl birine benzediğini bilmiyor olsanız bile ismini mutlaka duymuş olduğunuz ünlü bir oyuncudur Charlize Theron. Onlarca filmde oynayan Charlize Theron, 2003 yılında En İyi Kadın Oyuncu dalında da oscar ödülü almıştır.Tully  filminde başrol oynamak için  23 kilo  almış bir oyuncu  ayrıca Charlize TheronCharlize Theron tully

Hugh Jackman

Nam-ı diğer Wolverine olan Hugh Jackman, daha çok  X-men serisi ile tanınan bir oyuncu. Son filmi Muhteşem Showman filminde de kalitesini konuşturmayı başarıyor.  2009 yılındaki X-men: Başlangıç filmi için kas yapan Hugh Jackman, 2012 yılında çıkan Sefiller filmi için 15 kilo verdikten sonra 2013 yılında çıkan The Wolverine filmi için tekrardan eski kaslı haline dönüyör.

Hugh Jackman Les Misérables sefiller wolverine xmen

Anne Hathaway

Les Misérables filmi yani Sefiller filmi için tek kilo veren kişi Hugh Jackman değil. Anne Hathaway da Sefiller filmi için kilo verenlerden. Kendisi de bu film için 11 kilo vermiş.

Anne Hathaway Les Misérables sefiller

Jake Gyllenhaal

Yaşam şifresi filmi en sevdiğim filmlerinden olsa da Jake Gyllenhaal ismi geçen filmleri kesinlikle izlemeden geçmem. Son olarak Örümcek adamın yeni çıkacak filminde kendisinin de oynayacağının bilgisini dolaylı olarak kendi instagram hesabında bildirmişti. Ayrıca son çıkan Örümcek Adam fragmanında kendisini Mysterio karakteri olarak görebilirsiniz. Gece Vurgunu filmi için 10 kilo verdikten sonra Son Şans filmi içinde tekrardan 10 kilo alıyor.

Jake Gyllenhaal gece vurgunu son şans

Colin Farrell

Azınlık Raporu, Büyük İskender, Kanun Namına ve Telefon Kulübesi filmleri ile tanıdığımız Colin Farrell, The Lobster filmi  için 20 kilo almış.

colin farrell the lobster ıstakoz filmi

James McAvoy

X-men filmi serisinde telepat Charles Xavier’a hayat veren kişi olarak tanıyoruz. O karakter ile o kadar iyi oynuyor ki çoğumuz gerçek ismini Charles Xavier olarak hatırlıyoruz. Victor Frankenstein filminde de ne kadar iyi oyuncu olduğunu ispatlıyor adeta. Glass filminde iri yarı biri gibi görünmek için çok fazla kas yapması ve kilo alması gerekiyordu. Rolü için hem kilo almayı hemde kas yapmayı başaranlardan birisi.

Chris Hemsworth

Thor’u da sanırım anlatmama gerek yok. Denizin ortasında filmi için 15 kilo verip Thor Ragnarok filmi için de tekrardan verdiği kiloları geri alıyor. Buradan bakınca basit görünse de inanın bana durum hiç öyle değil. Adamlar fena çalışıyor.

Chris Hemsworth Heart of the Sea Thor ragnarok Denizin ortasında

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.