Calypso

Calypso

Magazin blogcular  için ücretsiz  bir Calypso şablonu. Manşet  kısmında jQuery ile  hazırlanmış  olan mavi renkli çerçeve içindeki  slider  sayesinde  çok güzel  görnüyor. Slider olmasaydı sanırım bu kadar güzel görünmezdi.   Calypso’nun sliderden başka  özellikleri  Facebook, Twitter, Linkedin sosyal  ağ  düğmeleri, 125X125  reklam alanları, ve  kolay adsende kodu  ekleme  gibi özellikleri  bulunuyor.

Kurulum :

indirdiğiniz  dosyayı  rarda çıkartıp wp-content/theme  dizinine  yükledikten sonra  yönetim panelinizden etkinleştirin.  Calypso şablonunu etkinleştikten sonra  yönetim panelinizde Calypso Options  ve Calypso User Guide diye iki sekme oluşacaktır.  Calypso Options  sekmesinden gerekli   ayarları  yaptıktan sonra Calypso User Guide sekmesinde   öne  çıkarılmış  görsel  belirleme  ile  ilgili video  bulunuyor. Wp  Calypso şablonunu   kullanmadan önce  videoyu  izlemenizde  fayda  var. Yazılara ait resimlerin sliderde görünmesi için öne çıkarılmış görsel seçmeniz gerekiyor.

Öne çıkarılmış görsel kullanımı  için video.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-02-16 tarihinde yayınlandı,Toplam 924 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...