Tıklayınca aynı sayfada büyüten zoom efekti – PrettyPhoto.js

Tıklayınca

Stephane Caron‘ın  geliştirdiği PrettyPhoto.js bir  bakıma LightBox, ColorBox ve FancyBox benzeri  resim büyütme eklentisidir.  PrettyPhoto.js  benzerlerinden farklı kılan bir kaç özellik var.  Resim büyütüldüğü  zaman diğer  eklentilerde sonraki resim ve önceki resim diye butonlar resimlerin sağ  ve sol tarafında görünür  halde  beklerken bu eklentide mouse hangi  tarafta  ise  bulunduğu taraftaki resim ilerletme butonu  görünüyor.   Eklentinin diğer  farkları  büyütülmüş olan resmin alt  kısmında  sırada görüntülenecek olan resimlerin küçük  görüntüleri, resimleri tam boy görüntüleme ve  otomatik resim değiştirme gibi  özellikleri bulunuyor.

PrettyPhoto.js tıklayınca aynı sayfada resimleri büyütmek amaçlı yapılmış olsa da başka elementleri (divleri) de aynı sayfada tıklandığında büyütebilmenize yarıyor. .  Mesela  herhangi  bir kelimeye google maps  ekleme, kelimelere  resim ekleme ve açılacak olan çerçevede resim yerine flash video yada youtube , vimeo  gibi  sitelerin vieolarının açılmasını  sağlayabiliyorsunuz.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-02-07 tarihinde yayınlandı,Toplam 917 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...