Photoshopta Saç Rengi Değiştirme

41Okunma
2 yorum

PhotoshoptaEvet canlar, malum sürekli aynı kafa ile dolaşmak ister istemez sıkıcı gelebiliyor ve değişiklik yapma gereği duyuyoruz. Hangi saç rengi bana uyar, bir saç boyasını kullanmadan saçımda nasıl test edebilirim derken photoshop imdadımıza yetişip bizi kullanmak istemeyeceğimiz bir saç renginden kurtarır her zaman. Bu tarz ufak tefek işlemler için profesyonel bir photoshop uzmanı olmamıza da gerek yoktur ayrıca. Bir kaç basit adımda şipşak saç rengimizi değiştirebiliriz. Hatta instagrama yeni saç rengim diye fotoğraflarımızı paylaşıp arkadaşlarımızı dahi trolleyebiliriz. Program kısa yoldan aynı renkleri seçeceğinden kolaylıkla istediğimiz değişikliği yapabiliriz. Haydi başlayalım :)

Photoshop Saç Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Quick Selection Tool

Photoshopta

ilk önce photoshop programımıza saç rengini değiştireceğimiz bir resim ekleyelim. Photoshop programımızda “W” tuşuna basarak Quick Selection Tool aracını devreye sokuyoruz ve aşağıdaki resimde yaptığım gibi rengini değiştireceğimiz alana yani saçları tıklıyoruz. Aracımız resimdeki gibi gereken yerleri otomatik seçiyor.

Color Range

Photoshopta

İstediğimiz  alanı  seçtikten sonra  alanlar  seçili iken Ctrl + B tuşlarına  basıp saça  istediğimiz  rengi  veriyoruz.

Sonuç

Photoshopta

Sema
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Sema2021-02-06 tarihinde yayınlandı,Toplam 1058 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(2 yorum)
Yükleniyor...
İrem Yorumcu LV.1
2019-01-17 03:31:10 回 Yanıtla

Bilgileriniz çok güzel teşekkür ederim. Ama bunlarin hepsini farklı leyarde yapmak istiyorum backgrounda değil. Mesela göz boyuyacaksam farklı leyarda, saç farklı leyarda.. bunu nasıl uapabilirim lütfen yardımcı olur musinuz?? :)

    Ali Blogger
    2019-01-17 21:08:04 回 Yanıtla

    @İrem Sağ tarafta katmanların sıralandığı bölümün altında yeni katman oluşturma ikonu var. O ikona tıklayıp yeni katman/layer oluşturup yeni katman seçili iken çalışmanıza devam ederseniz istediğiniz şekilde ayrı ayrı sonuçlar elde edersiniz.