WpLynx

WpLynx Facebook üzerinden beğendiğiniz bir siteyi yada site içeriğini paylaşmak istediğiniz  zaman site adresini durum kısmına yapıştırmanız yetiyordu. Siz url adresini yapıştırdıktan sonra Facebook sistemi bağlantı üzerinden gerekli detayları (video, resim, açıklama, yazı, etiket) çekip kolay bir şekilde paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Yazdığımız  yazılara çoğu zaman bağlantılar ekleriz başka bir sitedeki bağlantıları. Genellikle  kaynak göstermek için yaparız bunu. Ama teker teker başlık, resim ve kısa bir açıklama alıp yazıya kaydetmek biraz sıkıcı olmakla beraber zaman kaybına neden olan bir şeydir.

Wordpress Lynx eklentisi yazı içine eklediğiniz bağlantı detaylarını çekerek Facebook sitesindeki gibi yazıya eklemeden önce düzenleyip yapıştırmanızı sağlıyor. Ziyaretçilerinizin bu şekilde paylaşım yapamıyor zaten ziyaretçiler için değil bu eklenti. Tamamen site sahibi için.

Bu yazının aynısını demo olarak eklemek istedim fakat  sitemin banneri png olduğu için arkaplanı siyah çıktı.  Bu uyuglama ile çekeceğiniz bağlantılar bu resim gibi yazıya ekleniyor. Lynx uygulamasını sitenize  yükledikten sonra  yönetim paneli yazı editörüne kedi patikleri gibi bir ikon ekleniyor. Bu ikona tıkladığınızda açılan pencereye bağlantıyı yapıştırırsanız bağlantı verilerini bu resimdeki gibi çeker.

WpLynx

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-01-30 tarihinde yayınlandı,Toplam 1136 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...