xcloner
Web sitenizin ne zaman hackleneceğini bilemezsiniz ve kimin başına geleceği de belli değildir. Bu yüzden sitenin ftp yedeğini ve mysql verilerinin yedeğini almak gerekir her zaman. Beni kimse hackleyemez diye bir şey yok bir gün başınıza gelirse eğer  o zaman  pişman olmak çok geç olacaktır.

Site yedeğini almak için mutlaka birilerinin sitenizi hacklemesi ve sitenizdeki bütün içerikleri, verileri vs. silmesi gerekmiyor. Girmiş olduğunuz Cpanelde  yanlışlıkla bütün ftp dosyalarını silmeniz de mümkün ki bu benim başıma gelen bir olay. Bu sayede hosting firmasından da öğrendiğim konular oldu. Hosting firması (hepsine demiyorum ve bilmiyorum hepsini) sürekli kendi yedeğini almak zorundadır ve site sahipleri de kendi yedeklerini almak zorundadır. Yanlışlıkla silinen verileri de hosting firması geri yüklemek zorunda da değildir. Kendi işleri olmadığından eğer  böyle bir istekte bulunursanız belli bir ücret karşılığında  silinmiş olan site dosyalarının tamamını geri yüklerler sizin için. Tek yapmanız gereken tarihi söylemek. Onlarda o tarihten sonra silinmiş olan bütün dosyalarınızı tekrar sitenize geri yüklerler.

Bu duruma düşmemek için sitenizin yedeğini kolay bir şekilde bir kaç adımda yedeklemeniz mümkün. Her gün phpmyadmine ve ftpye giriş yaparak site yedeğini almak zorunda değilsiniz. WordPress xCloner uygulaması sadece bir kaç adımda  sitenizin bütün ftp dosyalarını ve mysql tablolarını kopyalayıp yedeklemeye başlar. Yedekleme işlemi bittikten sonra  indirme butonuna tıklayarak sitenizin yedeğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayda bir bile bu işlemi yaparsanız eğer kaybedeceğiniz sadece bir aylık veri olur.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Ali:

  Üşenmeden web arşivi linkini arayıp bulmuşsun teşekkürler :)...

 • ibrahim:

  türkiyeden de bırakan olmuş oyunu. dünya geneli de bırakan epey olmuş. wi...

 • Araç çubuğuna atla