Contact Form 7

Contact Bir web sitesi için olması gereken en önemli sayfalardan bir tanesi de iletişim sayfasıdır.  Wordpress siteye iletişim formu nasıl eklenir, ayarları nelerdir, forma gönder dediklerinde mesajın hangi mail adresine  gideceğini nasıl belirleyebilirim gibisinden birçok soru vardır şu an aklınızda. Contact form 7 uygulaması Wp kullanıcıları için geliştirilmiş ve kullanımı oldukça basit bir uygulama. Aklınızdaki bütün soruları  da cevaplayabilecek türden. ajax destekli olup, Akismet  ve benzeri spam filtreleme eklentileri ile beraber de kullanılabilir. Birçok Wp  temasında  iletişim sayfası  Contact Form 7 ile beraber kurulu halde gelir. Bu da en popüler iletişim formu olduğunu kanıtlar nitelikte. Ayrıca sınırsız  sayıda  iletişim sayfasında  kullanabilirsiniz.

 

Contact Form 7 ayarları :

Bazı hostlarda sorun çıkarabilir  hatta  iletişim mesajlarını alamayabilirsiniz.  Eğer  hostunuzda sorun yoksa zaten aşağıdaki  adımları uyguladıktan sonra sorunsuz  çalışacaktır.

Eklentiyi  etkinleştirdikten sonra admin paneline ‘İletişim’ diye yeni  bir link eklenecek.

Öncelikle Admin paneli >> Sayfalar bölümünden yeni bir sayfa hazırlayıp içine  aşağıdaki kodu yerleştirip yayınlayın. Daha sonra menü ayarlarından da  sayfayı menülere eklemeniz gerekiyor.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

İletişim sayfamız  hazır. Şimdi  gönderilecek olan mesajları hangi mail adresinin alacağını belirleremey geldi sıra. Admin paneli >> İletişim >> İletişim formları sekmesinde bir kaç tane açılır kapanır  çerçeve göreceksiniz. Form çerçevesine dokunmayın. Posta çerçevesinde kime kısmına kendi mail adresinizi  yazın ve kaydet butonuna basın. Artık  mesajlar bu mail adresine  ulaşacaktır.

Mesaj yazan kişinin yanlış bilgi vermesi halinde karşısına ingilizce yazılar çıkabilir. Bunları Türkçe yapmak için yine aynı sayfada iletiler çerçevesindeki yazıları Türkçe’ye çevirip kaydedin. Ayrıca Captcha destekli  olduğu  için yanlış girilen Captcha kodlarına karşı da  uyarı verebiliyor.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-01-11 tarihinde yayınlandı,Toplam 1746 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...