Photoshop 3D text hazırlama

74Okunma
2 yorum

Photoshop

Photoshop  Cs3  programımız  ile  3  boyutlu resim  oluşturma nasıl yapılır  onu  öğrenecez.

İlk olarak 1000×1000 px lik boş bir  resim  düenleme penceresi  açalım.

Klavyeden T kısayol  tuşuna basarak  yazı yazma  aracını  etkinleştirip rastgele  bir  yazı yazalım. Ben mintik yazdım. Sizde  kafanıza  göre  birşeyler  yazın. Yazı  stili olarak Impact  stilini  seçin.Photoshop

Üst menüden Layer >> New >> Layer tıklayarak yeni  bir layer  oluşturun. G  tuşuna basarak Gradient  Tool  seçip üst  menüden gökkuşağı  sembolünü  seçin

Photoshop

Yeni  oluşturduğumuz layer  üzerinde  sağdan sola  doğru  mousun sol tuşunu basılı  tutarak sürükleyin. Yeni  oluşturduğumuz  layerimiz seçili iken sağ taraftaki layer  penceresindeki T iconunu Ctrl tuşunu basılı  tutarak  tıklıyoruz. Bu işlem sonucunda metnimizin her  tarafı  seçilmiş  olacaktır. Ctrl + J  yapıp  gökkuşağı üzerindeki alanı  kopyalıyoruz.

Photoshop

Layer 2  seçili  konumda iken üst  menüden Layer >> Layer Style >>  Blending  optionsu tıklayıp aşağıdaki  resimdeki  gibi ayar veriyoruz.

PhotoshopMetnimizin şekli  yarım yamalak  hazır. Şimdi  3  boyutlu  görünüm kazandırmak  için  alt  tuşunu basılı  tutarak klavyeden  yön tuşları  ile bir  aşağıya  bir  sağa  tıklayarak layerleri çoğaltıyoruz. Bu işlemi  3  boyutlu  görünüme  kavuşana kadar  tekrarlayın. Çoğalttığımız  bu layerlerin tamamını  seçerek sağ  tıklayıp  Merge Layer seçeneğine  tıklayarak fazla yer kaplamaması  için birleştiriyoruz.

Photoshop

İşlem  yaptığımız  layerin altında  yeni bir  layer oluşturalım ve  aşağıdaki resimdeki gibi renk  ayarı verip Ctrl + A  tuşuna  basıp layerin her tarafını seçelim ardından Alt +  Delete tuşuna  basıp seçtiğimiz  rengi  layerin üstüne  işleyelim.

Photoshop

 

Aynı  işlemi yine  tekrarlayalım. Yeni bir  layer bu  sefer  rengi  beyaz  yapıp Ctrl + A sonra  Ctrl + Alt + D tuşuna basıp çıkan pencerede Feather Radius ayarını 250 px  olarak ayarlayıp Alt + Delete  tuşlarına  basıyoruz.

Photoshop

Yapacaklarımız  bu kadar. Çok çekici görünmese de daha değişik çalışmalar yapabilirsiniz bu yöntem ile.

Photoshop

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-01-09 tarihinde yayınlandı,Toplam 1730 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(2 yorum)
Yükleniyor...
oyuncu Yorumcu LV.1
2021-07-31 22:28:25 回 Yanıtla

Hangi photoshop sürümü ile yapıyorsunuz acaba? Bu arada anlatım için teşekkürler.