İstenmeyen Ziyaretçileri Ip adresinden yasaklama – Ip Filter

İstenmeyen

Herkes sitesinin popüler  olmasını ister ve hatta günde  binlerce insan ağırlamak ister kendi sitesinde.  Siteniz popüler olunca yorum yazan kişi sayısı da  bir hayli fazla  olur ister istemez. Sizin ile aynı görüşte olan kişiler  geldiği gibi sizin ile aynı görüşte olmayan kişiler de gelir. Bir şekilde  engellemek istersiniz yada geldiğinde  kapak niteliğinde bir sayfaya  yönlendirmek istersiniz.  Sadece bunlarda  değil. Zaten ziyaretçilerden site sahiplerine  kolay kolay zarar gelmez.  Eğer  zarar geliyorsa  bile  bu ziyaretçi yüzünden değil  site sahibi  yüzünden olur. Yine de herkesin görüşü bu değil tabi. bu yüzden ip adresi engelleme diye bazı uygulamalar  yapılmış.

Wordpress ip filter  uygulaması istemediğiniz kişilerin ip adreslerini engelemenize yarar.  Eğer  sitenizin  yorum kısmında captcha  kullanmıyorsanız  spam yorumlar da tahmin edemeeyeceğiniz kadar fazla olur. Bu tür spam yorumları  da  engellemek için kullanabilirsiniz. Tek  yapmanız  gereken istemediğiniz ip adresini eklemek ve tamam butonuna basmak. bir daha o ip adresi üzerinden sitenize  ziyaretçi gelemeyecektir. Ayrıca html olarak bir sayfa hazırlayıp kodları ekleyebileceğiniz bir bölüm bulunuyor.  Yasaklanmış  olan kullanıcılar  sitenize  geldiği zaman bu html içeriği ile karşılaşacaktır.

Not : Sırf  deneme amaçlı kendi ip adresinizi kullanmayın! Bir daha sitenize giremeyebilirsiniz.

 

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-01-09 tarihinde yayınlandı,Toplam 1207 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...