Yumruğa elektirik parlaması yapılışı

Photoshop Cs3 programı ile Tekken oyununun Heihachi Mishima karakterinin yumruk kısmına bir ışık topu ve vücudunada elektirik efecti oluşturacağız. Bu konuda  kullandığımız resimYumruğa

Resmin boyutu 1712 – 1121 px dir aynı  ebatlarda bir  resim açarsanız  görünüm olarak aynısını  yapabilme  ihtimali  daha yüksek olur.  Daha iyisinide  yapabilirsiniz  orasıda  sizin hayal gücünüe  kalmış.

Klavyemizden L  tuşuna basarak Poligonal Lasso Tool seçerek Heihachi Mishima karakterinin etrafını  tamamiyle  çizip Ctrl + J  yaparak çizdiğimiz kısmı kopyalıyoruz.

YumruğaKopyaladığımız  bu parçaya layer  kısmından Hei  ismini  verelim ve  Hei  layeri  seçili iken Ctrl + Shift + N  tuşlarına  basarak yeni  bir laye r oluşturalım. Oluşturduğumuz  bu layere Light  ismini  verelim.

Light layeri  seçili  durumda iken M tuşuna  basarak Elliptical Marque aracı ile    Heihachi karakterinin iki  yumruğu üzerinde iki daire oluşturalım.  Foreground  Color  kısmına  dikkat edin o kısmın rengini mavi kırmızı  yada sarı  kendinize  göre  bir  renk verin ben mavi bir  renk  kullandım.  Ctrl + Alt + D  tuşlarına basarak Feather Radius  kısmını 50 px  olarak ayarlayın.

YumruğaAlt + Delete  tuşlarına bastıktan sonra  yumrukların etrafında mavi  bir  daire oluşacaktır.

YumruğaLight  layerinin görünümünü Light  olarak ayarlıyoruz.

YumruğaYine Ctrl + Shift + N  tuşlarına  basarak yeni  bir layer  oluşturalım bu layerede  Yıldırım ismini verelim.

Yıldırım layerimiz  seçili iken  Ctrl tuşunu basılı tutarak Light  layerinin iconu  üstüne  mouseyi  tıklatalım. Bunu yaptığımızda  daha önceden yumruklar  üzerinde çizmiş olduğumuz daireleri aynı şekilde seçebileceğiz.

Yumruğa

Daha önceden seçmiş olduğumuz  daireleri  tekrer  seçtikten sonra Yıldırım layeri  seçili durumda  iken B  tuşuna basarak Brush aracını seçip F5 tuşuna da basarak  Brush ayarlarına geliyoruz. Brush ayarlarını  sırasıyla  aşağıdaki resimdeki  gibi  yapıyoruz.

YumruğaAyarlarımızı yaptıktan sonra dairelerimizin içini Brush aracını kullanarak  ışık noktaları ile  dolduruyoruz ve yeteri kadar noktalama yaptıktan sonra programımızın üst menüsünden Layer >> Layer Style >> Blending Options seçeneklerini takip ederek bu kısımdaki ayarlamalarıda  aşağıda verdiğim resimdkei  gibi yapıyoruz.

Yumruğa Bu kısma  kadarki adımları doğru yaptıysanız  eğer böyle  bir  sonuç elinizde  olacaktır.

YumruğaŞimdi Sıra  geldi  Heihachi Mishima karakterinin  vücudunda  elektirik efecti oluşturmaya. Ctrl + Shift + N  tuşlarına  basıp  yeni bir  layer  oluşturalım  bu layerede  Çakma ismini  verelim aklıma başka isim gelmedi.  Çakma layerimiz seçili iken aşağıdaki resmi bilgisayarınıza  indirip çakma layerinin içine  sürükleyin.

YumruğaBu parçayı bir  şimşek çakması anında çekilmiş  bir  resimden almıştım. Bu resmi  Çakma isimli layerimizin içine  attıktan  sonra Ctrl + T tuşlarına  basarak  iki yumruk  arasında  ortaladıktan sonra Çakma isimli layerimizin görünüm ayarını Linear Dodge olarak  ayarlıyoruz.

Yumruğa Bu  şimşek  çakmasını  birkaç yerde daha kullanabiliriz. Heihachi Mishima’nın kolları  bacakları  kafası yapıştırmak istediğiniz her  yere çakma isimli  layer seçili  iken Ctrl + J tuşlarına  basarak layeri  çoğatıp Ctrl + T tuşlarına basarak istediğiniz  bölgeye doğru  taşıyın.

Bacaklar  üzerine taşıdığımız  elektirik efectinin bacaklarla  uyumlu  olabilmesi  için  Çakma Copy  isimli layerimiz seçili  iken Ctrl +  T  tuşlarına bastıktan sonra  sağ tıklayıp Warp  seçeneğini seçerek bacaklara uyumlu hale  getiriyoruz.

Yumruğa

Aynı işlemi diğer  bölgelerdede tekrarladıktan sonra  resmimiz  bitmiş olacak.

İlk resim ve  sonraki resim arasındaki fark:

Yumruğa

Sonuç

Yumruğa

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-01-04 tarihinde yayınlandı,Toplam 3075 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...