Taşa yazı yazma

 

Photoshop Cs3 ile yaşa yazı yazma konumuzda uygulayacaklarımızı kaya ve taşlardan başka görüntüler üzerindede deneyerek aynı sonucu alabiliriz. Kuru toprak,çamur, su, deniz, ateş, ağaç hatta bir insan cildi üzerinde bile deneyebilmemiz mümkün. Bütün işlemlerde karşınıza çıkacak olan sonuç aynı olacaktır. Aklınıza gelebilecek hertürlü görüntü üzerinde deneyebilirsiniz.

Ben bu konuyu avuç içinde kalp tutan bir heykel üzerinde denedim.

Orjinal Resmimiz:

Photoshop Cs3 Taşa Yazı İşleme | mintik.com

Photoshop Cs3 programı ile zeminden yazı yazacağımız resmimizi açıp klavyeden T tuşuna basıp yazı yazma aracımızı devreye sokuyoruz. İsteğinize göre bir yazı yazın ben bir tanem yazdım.

Photoshop Cs3 Taşa Yazı İşleme | mintik.comDilediğimiz yazıyı yazdıktan sonra klavyeden W tuşuna basarak Magic Wand Tool aracımızı seçip shift tuşunu basılı tutarak yazıdğımız yazının tamamı seçilene kadar tek tek harfleri tıklıyalım.

Photoshop Cs3 Taşa Yazı İşleme | mintik.comBütün harflerimizi seçtikten sonra sağ taraftaki layer pencereside Background layerimiz seçili durumdayken klavyeden Ctrl + J tuşuna basarak seçmiş olduğumuz harflerin taş zemininde kopyalanmasını sağlıyoruz. Artık harflerle işimiz bitti alacağımızı aldık. Sağ taraftaki layer bölümünden yanında T sembolü olan layeri sağ tıklayıp Delete Layer diyerek siliyoruz.

Photoshop Cs3 Taşa Yazı İşleme | mintik.com

Sağ taraftaki layer bölümünden Layer 1 sekmesini çift tıklatıp açılan pencerede Bevel And Emboss seçeneğini işaretleyip ok diyoruz.

Photoshop Cs3 Taşa Yazı İşleme | mintik.com

 

Harflerimiz taşın renginde bir görünüme sahip oldu. Avuç içinde bulunan kalp heykelimiz biraz yamuk daha orjial bir görünüm alması için Ctrl + T tuşlarına basıp Layer 1‘i birazcık yan yatırdıktan sonra orjinal bir görünüm alacaktır.

Photoshop Cs3 Taşa Yazı İşleme | mintik.com

Sonuç:

 

Photoshop Cs3 Taşa Yazı İşleme | mintik.com

Ali

You may also like

Comments

  1. abisi programı bizede söyleyin indirelim ki bizde yapalım ona buna.

    1. Photoshop Cs3 programıdır internette arayıp bulabilirsiniz.

  2. pardon ordaki ona buna yanlış oldu

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.