Ateş efekti

Ateş

Photoshop Cs3 programı ile resme nasıl ateş efecti uygulanacağını öğreneceğiz bu konuda.

Resmimizde  kullandığımız  ateş  efectinin  resmi :

Ateş

Orjinal Resmimiz :

Ateş

Her iki  resmimizide  Photoshop cs3 programımızla  açıp V  tuşuna  basarak ateş  resmini  orjinal resmimizin üzerine taşıyıp sağ  taraftaki Layer  penceresinden Layer 1 kısmında göz  işaretine  tıklayıp ateş  resmini  gizleyelim.

AteşŞimdi  sadece orjinal  resmimiz  görünüyor. Klavyemizden L tuşuna basıp Poligonal Lasso Tool  aracımızı  seçip yüz kısmının görünen karanlık olmayan kısımlarını seçelim.

AteşGereken yerleri  seçtikten sonra Ctrl + Alt + D tuşlarına  basarak Feather Radius  ayarını 10 px  yazıp  Ok  butonuna  basıyoruz. Bu  işlem keseceğimiz  alanın kenarda kalan tarafına  10  px boyunca  gittikçe  artan bir saydamlık ayarı vererek  daha  orjinal bir  görünüm almasını sağlayacaktır.

AteşKlavyemizden  Ctrl + J tuşlarına  basıp seçtiğimiz  alanı  kopyalıyoruz. Sağ  taraftaki  layer  penceremizden Layer 1 de kapattığımız  göz iconuna  tekrar  basarak gizlemiş olduğumu ates resmini  görünür hale  getiriyoruz ve Layer 2 yi  basılı  tutarak Layer 1 üstüne taşıyoruz.

  • Layer  sıralamamızı  resimdeki  gibi  yaparsak  böyle  bir  görünüm ortaya çıkacaktır.

Ateş Layer 1‘i Hard Light Layer 2‘yide  Soft  light  yapıyoruz.

AteşYapacaklarımız  bu kadar  işte elimize  geçen sonuç.

Ateş

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-01-02 tarihinde yayınlandı,Toplam 1158 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...