Sulu boya efekti

Sulu

Fotoşop Cs3 te orjinal bir  resmin kalemle bir  ressam tarafından çizilmiş görünümünü vermeyi  anlatacağım işlemler  bir kaç adımdan oluşuyor  zor  bir  tarafı  yok. Bu işlemleri arkadaşlarınızla  beraber çekmiş olduğunuz  fotoğraflar  üzerinde  deneyip sadece bir  kişi üzerinde  bu efecti uygularsanız güzel bir görünüm elde  edeceğinizi  düşünüyorum tabi sizin zevkler  farklı herkesi  boyamak isteyebilirsiniz.

  • Benim kullandığım resimde  tek bir kişi var ama  uygulayacağım efectin adımlarını birkaç kişi ile beraber  çekilmiş bir  resim üzerinde  denenmiş  gibi  anlatacağım.

Orjinal resmimizSulu

  • Orjinal resmi photoshop ile açıyoruz yine zaten başka programdan bahsetmiyoruz burada :)

Klavyemizde L tuşuna basıp Polygonal Lasso Tool aracımızı seçip sulu boya efecti vereceğimiz resmin tamamının etrafını seçiyoruz.

Sulu

  • Sulu boya efecti uygulayacağımı alanı tamamiyle seçtikten sonra Ctrl + J Tuşlarına basıp  seçtiğimiz  alanı kopyalıyoruz. Bu işlemi yapmamızın sebebi sulu boya efecti vereceğimiz  kısımdan başka  yerlerin zarar görmemesi. Resmimizi kopyaladıktan sonra  kopya layerimiz  seçili durumdayken Filter > Artistic > Cutout adımlarını takip ederek açılan pencerede Ok  butonuna basıyoruz.

SuluSulu

Sonuç

Sulu

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2021-01-01 tarihinde yayınlandı,Toplam 1049 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...