Ali @mintik
1 Ocak 2021 0:22

Colorbox

colorbox

Bilirsiniz bazen yazıyı  daha iyi  anlatabilmek için resim ve videolardan faydalanırız. Videolarda herhangi bir sorun  kolay kolay çıkma  ama resimlerde  genellikle sorunlar çıkar. Büyük bir  resim yükleriz yazımıza  ama okuyucularımız  tıkladığında  resim başka  sayfada  açılır ve siteden ayrılmak zorunda kalırlar. Bu  gerçekten kötü bir durum ziyaretçilerimiz  için. Çoğu  sitede  jQuery’nin lightbox  ve colorbox adıyla  anılan eklentileri kullanılır.

jQuery deyince hemen geriye çekilmeyin. Herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyacınız  yok. Sağolsun bazı geliştiriciler  bu  sıkıntıları anlayıp Wp  kullanıcıları için  tıklandığında resmin aynı  pencerede açılmasını  sağlayan Colorbox uygulamalarını WordPress’e  uyarladılar. Sizin yapmanız gereken aşağıdaki download butonundan Colorbox uygulamasını  indirip  sitenize yüklemek ve  etkinleştirmek. Başka da yapmanız  gereken herhangi bir ayar  yok.  Artık sitenizdeki resimlere  tıklandığında aynı sayfa  içinde  büyüyecektir.

 

Bu Yazıyı Paylaş

 

2 yorum "Colorbox"

 1. Ali dedi ki:

  4 yıllık tecrübe var reis 🙂

  1. Ali dedi ki:

   Böyle bir gruba kesinlike katılmam 😀 Forumlarda seo konularına cevap yazmayacağıma yemin içtim. Bu yemin sadece forumlar için geçerli değil, seo tartışmasının olduğu her yer için geçerli 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla