Fotoğraftaki manzarayı canlandırma

Fotoğraftaki

Yukarıdaki resim webde arattırdığım manzara resimlerinden gözüme  ilk  denk gelen oldu. Bu anlatımımızda yapacaklarımız Resmi canlandırmak renklendirmek daha yeşil  bir  görünüm  vermek olacak. Bu işlemlerin tam tersini yeşillik bir  resim üzerinde  deneyip sararmış  bir manzaraya da  çevirebilmeniz  mümkün.

  • İlk  olarak klavyemizden L tuşuna  basarak Poligonal Lasso Tool seçeneğini  seçip rengini değiştireceğimiz alanımızı  seçiyoruz.

Fotoğraftaki

  • Rengini  değiştireceğimiz  alanı seçtikten sonra  Ctrl + Alt + D  tuşlarına  aynı anda basarak çıkan Feather Selection penceresinde  Feather Radius ayarını 10 px  olarak ayarlıyoruz. Bu işlem  seçtiğimiz  alanın kenarlarına  10 px  boyunca natural bir görünüm  verip daha orjinal durmasını sağlayacaktır.

Fotoğraftaki

  • Ctrl + B tuşlarına basıp açılacak olan Color Balance penceresindeki ayarları aşağıdaki resimdeki gibi ayarlıyoruz ve ok  butonuna basıyoruz  eğer  işlem yetersiz  kalırsa  renklendirme  az olursa aynı işlemi  bir  daha  tekrarlıyoruz.

FotoğraftakiBu işlemlerin aynısını  bütün yeşillendireceğimiz  alanlar  üzerinde  aynı şekilde uyguladıktan sonra. Sadece gökyüzü  kalacaktır. Gökyüzüne  daha mavi  bir  görünüm vermek  size  kalmış onu da  aynı şekilde sırasıyla yaptıktan sonra Ctrl + B  Color  Balance  penceresindeki Blue  ayarini en sona getirmeniz  yeterli olacaktır. bütün bu yaptıklarımızın sonucunda  ortaya aşağıdaki  gibi  bir  görünüm çıkacaktır.

Fotoğraftaki

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-12-31 tarihinde yayınlandı,Toplam 1215 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...