Ps ile Göze Makyaj Yapma

Ps

Kimileri bu başlığın altında güzel bir kız resmi göreceğini zannetmiş olabilir ama malesef bu derste bir maymuna makyaj yaptım. Webde milyonlarca kız resmi var oradan da alıntı yaparak yapabilirdik yapmasına ama pek hoş bir davranış değil ve başkaları maymunumuz da değil alıpta sitemizde şekilden şekile sokalım. Dersin sonucunda yapacaklarınızı normal bir resim üzerinde deneyebilirsiniz. Sonunde elinize geçecek olan bilgi aynı olacak ve resimde aynı olacak onun için maymun deyip geçmeyin.

  • Artık  konumuza  başlayalım.

Makyaj yaptığımız  maymunun orjinal  resmi.

Ps

İlk  Önce  L Tuşuna  basarak Polyonal Lasso Tool  Aracımızı  seçiyoruz.L  aracımız  ile  göz  torbalarının  etrafını  işaretliyoruz.

Ps

Ctrl + Alt + D Tuşlarına  basarak FeatherRadius  Ayarını  10 px yaparak  ok  diyoruz.

Ps

Filter >> Noise >>  Reduce Graininess ayarını  seçiyoruz.

Ps

 

Açılan Reduce Graininess penceresinden Smoothness  ayarını 75 yapıyoruz. Bu  ayar kırışıklara  bulanıklık vererek  az  da  olsa  kırışık kısımları  düzeltmeye  yarıyacaktır.

Ps

 

Ctrl + U  tuşlarına  basarak  Hue/Saturation Penceresini  açıp  penceredeki  ayarları kendimize  göre  belirliyoruz.

Ps

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-12-29 tarihinde yayınlandı,Toplam 988 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...