yıldızlı oylamaFilm ve  video sitelerinde çoğu  zaman rastlamışsınızdır videoların altında videonun  izlenmeye değer olup olmadığını belirlemek için ziyaretçilere  oylama yetkisi verilir.  Bu özellik sayesinde yorumlara yada  fragmanı  izlemeye gerek kalmadan ziyaretçiler videoları izleyip izlememeye  karar verir.

IMDB puanı diye  birşey  duymuşsunuzdur  mutlaka. Hemen hemen her filmin eklendiği, insanların film hakkında oylama yaptığı  ve çoğu  film sitesinde filmin yanına  Imdb puanı  şu kadardır diye yazar. Ben bir  filmi izlemeden  önce Imdb puanının 5 üzeri olmasına bakarım. Genellikle  puanlar doru olur ve  izlediğim filmden sıkılmam.

Sizde  paylaşmış olduğunuz filmi kullanıcıların oylamasını istiyorsanız eğer WordPress Rating  Widget  uygulamasını  sitenize ekleyerek  ziyaretçilerin site içeriğine oy vermesini sağlayabilirsiniz. Sadece  video  siteleri  için değil tabi. Başta video ve  program indirme siteleri olmak  üzere  her  yerde bu özelliği  kullanabilirsiniz. Google Play dahi kulanıcıların en beğendiği uygulamaları  listelemek için böyle  bir özellik kullanır. Sizde  bu uygulama sayesinde  ziyaretçilerinizin neyi beğenip neyi beğenmediğini daha iyi  anlayabilir ve ziyaretçileriniz için daha iyi içerikler  ekleyebilirsiniz.

Sadece  site içeriğine oylama yapmak için kullanılan bir uygulama değildir. Genel  ayarları oldukça geniştir. Facebook gibi  popüler  birçok sitede  beğen butonunu  defalarca görüp  hatta  tıkladığınız da olmuştur. Facebook benzeri beğenme bölümü de ekleyebilirsiniz. Ayrıca beğenmeme  butonuda var. İçeriğinize  yapılan yorumlara bile  kullanıcıların beğenip beğenmeme seçeneği eklenebiliyor.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • sahra:

  Güzel ve basit kullanım. Oldukça işime yarayacak....

 • isimsiz:

  Senin sitenden buyurindir.org sitemize köpek gibi link çıkışı yapılmış?...

 • fhghg:

  YouPhpTube scriptini kullanan hazır bi site var mı peki varsa ismi nedir?...

 • Ali:

  Eski butonlarda sorun vardı diye yenilerini ekledim. Acaba sende hala eski buto...

 • HASBA:

  hocam nasıl alıcam demoya indire başıyorum hiç birşey olmuyor...

 • Araç çubuğuna atla