Duran arabaya gidiyor efekti

 

Hareketliymiş gibi göstereceğimiz arabanın ilk hali

Duran

Resmimizi  photoshop programıyla  açtıktan sonra Ctrl + A tuşlarına aynı  anda basıp programımızın resmin tamamını semesini sağlıyoruz.

Duran Ctrl + A yaptıktan sonra resmimizin her tarafı seçilmiş oldu. Resmimiz seçili iken üst menüden Filter > Blur > Motion Blur ayarını seçiyoruz.

Duran

Ekranımızda çıkan pencerede Motion blur seçeneğini angle -52 yapıyoruz. Distance ayarınıda 40 yapıyoruz.

Duran

Resmimiz  yaptığımız  bu ayarımız sayesinde  bulanık bir  hal aldı. Araba hareket halindeyken arabanın tam  olarak görünen  kısmı net  olur diğer  taraflar  ise  bulanık.  Şimdi sıra geldi arabanın ön camlarını farlarını ve  motor  kapağının bulanık olan kısımlarını netleştirmeye  o zaman arabamız  tam olarak hareket  halindeymiş gibi  gözükecektir.

Klavyemizden E harfini  tıklıyoruz  ardından Alt  tuşunu basılı tutarak netleştirmek istediğimiz  kısımların üzerine  mousenin sol tuşunu basılı tutarak mousemizi gezdiriyoruz.

Sonuç:

Duran

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-12-27 tarihinde yayınlandı,Toplam 846 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...