Arapça Türkçe Karakter Çevirici

45Okunma
2 yorum

Latin alfabesini arabçaya çeviren textarea:Bazen sırf değişiklik olsun beraberinde yeşilik olsun diye yaptığımız şeyler var, ismimizi arabça yazıp Feysbuk ismimizin yanına koyduğumuz gibi. Sırf bir kaç kelime yazmak için klavye dilini değiştirip iki saat ismi arapça yazmak sizi yoracağından sizin için latin harflerini arapçaya dönüştüren bir sistem paylaşalım dedik.

Arapça

Aklınıza gelebilecek her türlü kelimeyi dönüştürebilirsiniz ancak ğüöç harfleri dönüşmüyor.Kopyala yapıştır yaptığınızda çalışmıyor, herşeyi teker teker yazmanız gerek.

İsminizi arapçaya dönüştürmek için aşağıdaki linke tıklayıp açılan pencerede isminizi yazdığınızda tarayıcı engeli ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sırasıyla 1. ve 2. işaretli olan yerlere tıklayıp izin vermeniz gerekiyor. Tamamen Google api kodları ile ilişkili olduğundan güvenebilirsiniz. Linkleri https olarak ayarladığımız halde hala bu uyarıyı vermeye devam ediyor. Çözümü alttaki resimdeki gibidir.Arapça

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-12-21 tarihinde yayınlandı,Toplam 850 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(2 yorum)
Yükleniyor...
Kemal Yorumcu LV.1
2019-04-16 17:34:38 回 Yanıtla

programin adi var kendisi yok:)

    Ali Blogger
    2019-04-17 17:28:21 回 Yanıtla

    @Kemal Sayfa içine çekince çalışmıyordu artık yeni pencerede açıldığı için çalışıyor Kemal.