Instagram fotoğraf, video ve hikaye indirme programsız

Merhaba arkadaşlar, bugün bahsi geçen konuyu farklı farklı ayarlar deneyerek mobil tarayıcılar üzerinden denemeye çalıştım ancak herhangi bir sonuç alamadım. Bookmarklet özelliği eskiden Google Chrome tarayıcılarında kullanılabilen bir özellikti. Bu özellik sayesinde Youtube vb. bir sürü platformdan herhangi bir program kullanmadan bookmarklet yardımıyla video ve fotoğraf indirebiliyorduk. Hatta aynı özelliği kullanarak mobil tarayıcılar dahil Twitter’da oto takip yapabilmemiz mümkündü ve maalesef bu özellik artık aktif değil.

İlk olarak Chrome bilgisayar sürümlerinden engellenen bookmarklet özelliğinin mobil tarayıcılardan da engellendiğini bugün bahsi geçenn uygulamayı denerken öğrenmiş oldum. Neyse ki Matheus Falcão isimli geliştirici  bir şekilde bu özelliğin kullanılabilmesini sağlayan bir sistem hazırlamış. Google Chrome ve Opera tarayıcılarında yer işaretlerine aşağıdaki linki eklediğiniz zaman bir instagram kullanıcısına ait fotoğraf, video ve hikayesini indirebilirsiniz. Internet Explorer’da çalışmıyor. En azından benim kulandığım sürümde çalışmıyor. Bilgisayarınızda yüklü olan tarayıcılarda deneyip sonucu burada paylaşırsanız sevinirim.


Instagram fotoğraf, video ve hikaye indirme linki

Aşağıdaki görselde nasıl kullanılacağı kısaca gösterilmiş. Üstteki linki aşağıdaki görselde olduğu gibi yer işaretlerine ekledikten sonra Instagram sitesinde bir resmi ekranın ortasına kaydırıp yer işaretinetıkladıktann sonra fotoğraf yeni sekmede indirilmeye hazır olarak açılıyor. Aynı yöntem ile videolar da indirilebilir. Bir kişinin hikayesini indirmek istiyorsanız, hikayeye tıklayıp ardından da yer işaretine tıklamanız yeterli. Yer işaretine tıkladığınızda hikaye yeni sekmede açılacak ve sağ tıklayıp bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ali

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Javascript