Foto Albüm Yönetim Scripti – Lychee

22Okunma
1 Yorum

Github sitesinde gezinirken karşılaştığım bir fotoğraf yönetim sistemini sizlerle paylaşmak istedim bugün. Lychee fotoğraf yönetim scriptinin genel amacı, fotoğraflarınızı çok kolay bir şekilde kategorize edip istediğiniz albümlere çok kısa sürede ulaşmak.

Burada paylaştığım her sistemi önce detaylı inceledikten sonra eğer değerse sizlerle paylaşmaya çalışıyorum her zaman. Sistemi incelediğimde hoşuma giden yönleri olduğu gibi keşke şunlar da olsaydı dediğim eksiklikleri var elbette. Biraz geliştirerek çok güzel bir fotoğraf paylaşım scriptine de dönüştürebilirsiniz.

Foto

Lychee php fotoğraf paylaşım scriptinde çok hızlı toplu fotoğraf yükleme, fotoğrafları kategorize etme, herkese açık klasör özelliği sayesinde başka kişilerinde fotoğrafları görebilmesini sağlama yada sadece kendinize ait özel klasörler oluşturarak fotoğraf arşivinizi saklama gibi özellikleri bulunuyor. Ayrıca herhangi bir albümünüzü de tek tıkla bilgisayarınıza indirme özelliği ve Dropbox’a yüklü fotoğraflarınızı sisteme api kodu ile çekme özelliği de bulunuyor.

Sistemin en büyük eksikliği üyelik sisteminin olmaması. Sistemi kurar kurmaz oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabiliyorsunuz fakat başka kimse üye olamıyor. Başlangıç olarak bir fotoğraf paylaşım sistemi oluşturacaksanız eğer ilk önce üyelik sistemi eklemeniz gerekiyor.  Yada sadece kendi fotoğraflarınızı saklayıp yönetmek için kullanıp herhangi bir değişiklik yapmadan olduğu gibi kullanırsınız, karar size kalmış.

Lychee php fotoğraf paylaşım ve yönetim scriptinin kurulumu bir kaç adımdan oluşuyor sadece. Bir veritabanı oluşturarak albüm linkine tıkladığınızda veritabanı bağlantısı için gereken bilgileri ve ardından da sisteme giriş bilgilerini soruyor ve sistemin kurulumu bitiyor.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-12-19 tarihinde yayınlandı,Toplam 1543 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(1 Yorum)
Yükleniyor...
Serkan Gür Yorumcu LV.1
2020-06-20 01:33:38 回 Yanıtla

paylaşım için teşekkürler