Pubg mobil oyununda hile kullanan kişiler yüzünden bir süre ara vermek zorunda kalmıştım. Bilgisayardan oynayan kişilerin neredeyse 90%’ı hile kullanarak oyun oynuyor. Başlarda beni öldüren kişilerin hep arkadan sıkmaları ve ilk önce rakibi gören kişinin hiç bir zaman ben olmadığım bir oyun olunca haliyle  bir kenara bıraktım oyunu.

Arkadaşın ısrarları ile neredeyse Playerunknown’s Battlegrounds pc oyununu satın alacakken duraksadım bi an ve arkadaşa sordum.

-Bu oyunda hile var mı?

+Evet var.

– O zaman almıyorum 🙂

+Var ama binde bir çıkıyor.

Cümlesini duyduktan sonra tabi ki Playerunknown’s Battlegrounds pc oyununu satın almadım elbette 🙂 Neyse derken Pubg Lite oyunu çıktı ve indirdik indirmesine ancak Türkiye’den erişim için proxy olayı gerekti. Proxy kullanarak bağlanınca ping düşük olacağından haliyle oyunu oynamak zevk yerine işkenceye dönüşecekti. Malum direk bağlantı sağlayamayınca beklemek zorunda kaldık Pubg Lite Abrupa serverini. Avrupa serveri falan filan diyorum ama belki başka bir serverdir. Neyse ne Türkiye’den bağlantı sağlanabiliyor artık, bizim için önemli olan o. Her gün  Pubg Lite News yaz, siteye gir, yeni güncelleme var mı yokmu diye kontrol etme faaliyetlerini sırasıyla her gün tekrarladım durdum. Neyse ki 25 nisan günü yeni bir güncelleme geleceği duyuruldu. İnşallah Avrupa serveri açılmıştır diye oyunu tekrardan kurdum, giriş yaptım veee tabi ki bu oyuna sizin ülkenizden erişim sağlanamaz yazısını gördüm.

Bu gün oyunu açıp baktığımda ise 2.1 GB güncelleme indir yazısından sonra ülkenizden erişim yapılamaz uyarısını görmediğime şaşırdım doğrusu. Sıcağı sıcağına kapanmadan download butonuna bastım ve olan oldu resimdeki gibi.

Pubg lite euro server türkiyeden giriş oyunu indir

Nede güzel iniyor iki gözümün çiçeği.  Bakalım bu gece bir el atabilecek miyiz helalinden. Bu arada oyun Pubg mobile gibi emülatör oyunu olmadığı için bilgisayarınızda daha düzgün çalışacaktır. Lite sürümünü beklememin en büyük nedenlerinden biri de buydu. Ne kadar hızlı bir bilgisayarınız olsa bile oyundan emülatöre ve emülatörden bilgisayara grafik yüklenmesi sırasında takılmalar yaşanıyor ara sıra. Bir yandan da herkesin kolaylıkla erişebildiği bir oyun olduğu için eşle, dostla bolca vakit geçirebiliyordunuz. Umarım lite sürümü de kısa sürede herkesin eline geçer de Pubg mobilden aldığımız muhabbet zevkini bunda  da devam ettiririz. Aksi halde duvara karşı oyun oynamaktan bir farkı olmayacak.

Grafiklerin nasıl görüneceğini merak edenler varsa Pubg Lite sürümünün fragmanını videodan izleyebilirler.

Videodan ve Kozmik Karınca’nın (youtube kanalı)  anlattığına göre pc sürümü ve mobil sürümü arasında bir grafiğe sahip ama pc sürümüne daha yakın. Gta V oyununu 1080p yerine 720p oynuyormuş gibi düşünün. O kadar fark vardır ancak. Neyse siz de hemen oyunu indirip bilgisayarınıza kurmak istiyorsanız aşağıdaki linkten oyunu indirebilirsiniz.

Sistem

Minimum Sistem Gereksinimi

OSWindow 7,8,10, 64bit
CPUCore i3 2.4GHz
RAM4GB
GPUIntel HD Graphics 4000
HDD4GB

 Gereksinimleri

Önerilen Sistem Gereksinimi

OSWindow 7,8,10, 64bit
CPUCore i5 2.8GHz
RAM8GB
GPUNVIDIA Geforce GTX 660 or
AMD Radeon HD 7870
HDD4GB

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla