Macintosh 35 Yaşında – İlk Macintosh bilgisayara ait 7 çarpıcı görüntü

Macintosh

Bir kaç gün önce Apple CEO’su Tim Cook, Twitter üzerinden 35 yıl önce piyasaya sürülen orijinal Macintosh’a ait bir doğum günü mesajı verdi. Apple doğuşunun üzerinden tam 35 yıl geçti ve 35 yıl içinde teknoloji  adına da çok büyük gelişmeler yaşandığını ilk Mac örneğinden görebilirsiniz.

Steve Jobs’un gençliği ve ilk Macintosh bilgisayarının olduğu bir resim.

Macintosh

Bu resimdeki bilgisayara bakarken Steve Jobs’un iri yarı ve koca elleri olduğunu düşünebilirsiniz fakat ilk Macintosh gerçekten de çok küçüktü. Sadece 9 inçlik bir tablet kadar ekranı olan bu bilgisayar tam 2500 dolara satılıyordu o dönemlerde.

İlk grafik tabanlı bilgisayar

Macintosh

Apple Macintosh, Steve Jobs tarafından mümkün olduğunca ‘kullanıcı dostu’ olacak şekilde tasarlanmıştır. Herkesin kullanabileceği düzeyde basit bir kullanım kolaylığı sağlamak işin en önemli kısmıydı onlar için ve böyle bir bilgisayar üretmek istiyorlardı. Ayrıca, daha önce kullanılan standart metin tabanlı ekran yerine grafik ekran kullanmak için tasarlanmıştır.

Seri üretim hattı

Macintosh

 

Steve Jobs,  Apple Başkanı John Sculley ve ilk MacintoshMacintosh

Fare ve klavye takımı

MacintoshApple mağazasından bir görüntüMacintosh

35. yaş günün kutlu olsun, Macintosh!

Umarım şirketinizin orta yaş krizi sizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-12-12 tarihinde yayınlandı,Toplam 1282 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...