Boeing, Uçan Arabasını İlk Defa Test Etti

Geleceğe Dönüş filminden bu yana herkeste bir merak konusudur bu uçan araba olayı. Acaba birgün uçan arabalar yada kaykaylar olacak mı diye düşünmeden edemiyor ve sabırsızlıkla bekliyoruz yeni gelişmeleri. Konu resmine eklediğim araba resmine aldanmayın, sadece biraz daha havalı gözüksün diye ekledim resmi. Tasarımın bu araba ile uzaktan yakından ilgisi yok.

Boeing deyince elbette sağlam bir mimari beklentisi içinde oluyoruz. “Şaka mı yapıyorsun lan, boing yapmış olm, uçcak tabi” diye de artist artist laflar yapıştırmak hoş olurdu ama araba demeye bin şahit lazım. Umarım yaptıkları sadece bir prototiptir ve ilerde test aşamaları bitince ortaya bambaşka bir tasarım harikası çıkar.

Büyük bir heyecanla tıklayıp izlediğim videonun bana etkisi,  2 alman kardeşin küvetten yaptığı drone kadar olmadı.

Şaka amaçlı üstteki videoyu size paylaşmaktan son anda vazgeçtim. Boeing’in ilk testlerini yaptığı uçan araba ise hemen alttaki videoda.

Yanlardaki drone pervanelerindeki olayı anladık anlamasına da üstteki aracın pervanesi ve kanatları ne için onu anlamış değilim. Umarım test edilen havadaki dengesidir ve drone görünümü sadece aracı havada görmek içindir diye söylenmeden de edemiyorum. Ben olayı tam çözemedim, doğrusunu siz söyleyin bana ne olur. Hani ne bileyim en azında

Ali

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Teknoloji