Whatsapp, Instagram ve Facebook Messenger Birleşiyor

Whatsapp,

Her biri farklı uygulama, her biri ayrı dev şirket olsa da, hepsinin birleştiği tek bir isim var o da Mark Zuckerberg. Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerber, New York Times’ta bu planından bahsetmişti. Tamamen Mark Zuckerbeg’e ait olan bu plan 2019’un sonlarına doğru faaliyete girecek gibi görünüyor.

Birleşme tamamlandığında, bir Facebook kullanıcısının, bir WhatsApp hesabı olan biriyle doğrudan iletişim kurabileceği anlamına gelir. Uygulamaların ortak bir çekirdeği olmadığı için bu şu anda mümkün değil.

Başta da dediğimiz gibi hepsi farklı şirket ve uygulamalar olduğundan hepsini kapsayan birleşik bir  sistem çekirdeği henüz yok. Plana şimdiden başlayan Facebook ekibi, 2019 sonuna kadar yeni sistemi bitirmeyi planlıyor.

Sistem bittiğinde Instagram, Facebook ve WhatsApp uygulamalarının mesajlaşma servisi tek bir yerde birleşik olarak kalacak. Mesajlaşma servisinin tek bir yerde birleşik olması, şirketin  işlerini kolaylaştıracağı gibi kullanıcılara da zaman kazandırmış olacak.

Whatsapp,

Platformlar arası mesajlaşma, bir platformdaki işletmelerin başka bir platformdaki potansiyel müşterileri ile iletişime geçmesine de olanak sağlayacak.

Bu işlem Facebook imparatorluğunun kilit kısımlarını ayırmak, daha zorlu bir hal alacak. Ama hükümetler bu birleşmeyi uygun görmez ise her ülkenin politikasına göre de ayrı ayrı sunmak zorunda kalacak.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-12-11 tarihinde yayınlandı,Toplam 1166 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...