Sayfanızı eğlenceli hale getirecek bir robot

Burada çoğu zaman web tasarım örnekleri paylaşmakla beraber bu tarz yoğun emek sarfedilerek hazırlanmış olan çalışmalara da yer veriyoruz. Görüntü svg ile hazırlanmış ve javascript ile hareketlendirilmiş olan bu robotumuz oldukça eğlenceli.

Websayfanızın bir köşesinde kullandığınız taktirde ziyaretçileriniz için eğlenceli bir alan oluşacağı kesin. Oyun tadında hareketleri ve çıkardığı sesler de cabası. Bu arada Wall-e bir çizgi film karakteri ve oldukça da duygusal bir tipe sahip bu kerata. Çizgi filmini izlemedim ama fragmanından anladığım kadarıyla böceklerle bir hayli ilgili. Bu tasarım örneğinde de farenizi mavi alana getirdiğiniz anda bir böceğe dönüşüyor ve Wall-e robotu da böcek halini almış olan farenize uzanmaya çalışıyor.

Gözleri açılıp kapanıyor, kolları ileri doğru uzanıyor, ileri geri gidiyor ve whoa diye de ses çıkartabiliyor. Ha bide kafası ki kafası da sadece gözlerden ibaret arada sallanıp duruyor. Kısacası çok gerçekçi bir çalışma olmuş ve arşivinizde eksik etmemeniz gerek.

Ali

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Javascript