Burada çoğu zaman web tasarım örnekleri paylaşmakla beraber bu tarz yoğun emek sarfedilerek hazırlanmış olan çalışmalara da yer veriyoruz. Görüntü svg ile hazırlanmış ve javascript ile hareketlendirilmiş olan bu robotumuz oldukça eğlenceli.

Websayfanızın bir köşesinde kullandığınız taktirde ziyaretçileriniz için eğlenceli bir alan oluşacağı kesin. Oyun tadında hareketleri ve çıkardığı sesler de cabası. Bu arada Wall-e bir çizgi film karakteri ve oldukça da duygusal bir tipe sahip bu kerata. Çizgi filmini izlemedim ama fragmanından anladığım kadarıyla böceklerle bir hayli ilgili. Bu tasarım örneğinde de farenizi mavi alana getirdiğiniz anda bir böceğe dönüşüyor ve Wall-e robotu da böcek halini almış olan farenize uzanmaya çalışıyor.

Gözleri açılıp kapanıyor, kolları ileri doğru uzanıyor, ileri geri gidiyor ve whoa diye de ses çıkartabiliyor. Ha bide kafası ki kafası da sadece gözlerden ibaret arada sallanıp duruyor. Kısacası çok gerçekçi bir çalışma olmuş ve arşivinizde eksik etmemeniz gerek.

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla